Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.12.2015 14:06
Capcom zabiera głos w sprawie Resident Evil 2 Remake - to nie będzie zwykły remaster!
1199V

Capcom zabiera głos w sprawie Resident Evil 2 Remake - to nie będzie zwykły remaster!

Japończycy odgrzewają kolejne trupy i gra ma być spełnieniem snów wiernych fanów uniwersum. Jednak w Sieci pojawiły się pewne niepotwierdzone informacje, według których studio zamierza jedynie wypolerować dzieło i zaserwować graczom „zwykły remaster”. Przedstawiciele korporacji postanowili wyjaśnić sytuację i zapowiadają pełen remake. 

Na aktualnej generacji dość często przejawia się temat kotletów i czasami można się pogubić w tych wszystkich odpicowanych wersjach. Jak widać niektórzy tłumacze mają pewne problemy, ponieważ błędnie przetłumaczono słowo „Remake”.

W oficjalnym raporcie firmy pojawiła się adnotacja o „Remasterze” Resident Evil 2. Ta wiadomość zadziwiła wielu fanów, ponieważ zainteresowani liczyli na znacznie więcej… Na szczęście w temacie wypowiedział się Stuart Turner – dyrektor marketingu brytyjskiego oddziału Capcomu – który zaznaczył, że gra jest przygotowywana od podstaw:

„Mam wrażenie, że kilka osób błędnie przetłumaczyło nasze sprawozdanie dla inwestorów. Resident Evil 2 jest przygotowywanym od podstaw remakiem, to NIE remaster.”

Dobrze, że studio nie zamierza wyłącznie wyostrzyć grafiki i upiększyć kilka roślinek. Fani zasługują na remake z prawdziwego zdarzenia.

Jeśli macie problem z tymi wszystkim zwrotami – zachęcam do przydatnego bloga jednego z naszych czytelników. Vulcan Raven w dobry sposób zajął się wytłumaczeniem wszystkich zawiłości.

Źródło: http://www.vg247.com/2015/12/03/resident-evil-2-remake-is-built-from-the-ground-up-not-a-remaster-capcom/

Tagi: Capcom remake Remaster Resident Evil 2 remake