Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.11.2015 19:07
Wielka plaga w Diablo III na konsolach - glitch niszczy przyjemność z rozgrywki
3356V

Wielka plaga w Diablo III na konsolach - glitch niszczy przyjemność z rozgrywki

Jeśli graliście w ostatnim czasie w Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition na konsolach, to pewnie trafiliście na wielki problem. Gracze psują zabawę innym i sprawiają, że jedyną opcją na spokojną zabawę jest tryb dla samotnych wilków. 

Blizzard w końcu dostrzega konsolowców, ale można odnieść wrażenie, że firma niezbyt chętnie zajmuje się problemami swoich gier na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksach One i Xboksach 360. Najlepszym przykładem jest tego Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition – gra w edycji na komputery osobiste może pochwalić się wyśmienitym wsparciem deweloperów, ale już na sprzętach Microsoftu oraz Sony nie jest tak różowo.

Gracze informują o problemie z „Gem of Ease” – przedmiot pozwala szybciej zdobywać doświadczenie, ale twórcy w odpowiedni sposób zahamowali możliwości gadżetu. Na nieszczęście społeczności, niektórym śmiałkom udało się „złamać” klejnot i w konsekwencji gracze zyskują w kilka sekund miliony doświadczenia.

Użyłem słowa „plaga” w temacie wiadomości nie bez powodu. Nawet jeśli my nie chcemy niszczyć sobie przyjemności z rozgrywki, to gdy na naszym serwerze pojawi się ktoś kto lubi takie nieczyste zabawy, również i nasz bohater zyskuje poziomy.

Problem pojawił się na konsolach już w kwietniu, ale początkowo nie był mocno wykorzystywany... Jednak liczba chętnych na nieuczciwe zagrywki urosła do tego stopnia, że teraz trudno o spokojną rozgrywkę na otwartym serwerze.

Blizzard poinformował, że „dostrzega problem”, ale jak widać autorom nie śpieszy się z usprawnieniem swojego tytułu... Miejmy nadzieję, że nagłośnienie problemu sprawi, że firma zajmie się swoją wielką produkcją w należyty sposób. 

Źródło: http://kotaku.com/cheating-is-ruining-diablo-iii-on-consoles-but-blizzar-1742027399

Tagi: Blizzard Diablo III diablo iii: reaper of souls - ultimate evil edition glitch hakerzy