Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.09.2015 09:05
Nintendo wybrało nowego prezesa po śmierci Satoru Iwaty
1040V

Nintendo wybrało nowego prezesa po śmierci Satoru Iwaty

W lipcu umarł Satoru Iwata, a Nintendo straciło w ten sposób najważniejszą osobę kierującą firmą. Po okresie żałoby Nintendo zaprezentowało swojego nowego prezesa.

Nintendo ujawniło już nowego prezesa firmy. Od 16 września to stanowisko obejmie Tatsumi Kimishima. Nintendo chce w ten sposób "wzmocnić strukturę zarządu" po stracie jaką była śmierć Satoru Iwaty.

Kimishima pełnił wcześniej funkcję prezesa amerykańskiego oddziału Nintendo (w latach 2002-2006). W ostatnim czasie Kimishima był szefem działu Human Resources. Nowy prezes ma przed sobą wiele wyzwań. O ile 3DS radzi sobie doskonale, bijąc rekordy sprzedaży (szczególnie na rynku japońskim), to już sprzedaż Wii U można nazwać dużym rozczarowaniem. Nintendo ma zamiar odmienić tę niefortunną sytuację dzięki premierze konsoli NX. Spodziewamy się, że w 2016 roku dojdzie do ujawnienia tego tajemniczego hardware'u.

Przy okazji tego ogłoszenia Nintendo podało, że Shigeru Miyamoto pełni teraz rolę "Kreatywnego Faceta" ("Creative Fellow") a Genyo Takeda "Technologicznego Faceta" ("Technology Fellow"). To nie nasze żarty, tylko cytaty z oficjalnego komunikatu wystosowanego przez japońską firmę.

Źródło: http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-09-14/nintendo-names-tatsumi-kimishima-as-president-to-succeed-iwata

Tagi: Nintendo nintendo nx satoru iwata Tatsumi Kimishima