Mateusz Gołąb Mateusz Gołąb 07.09.2015 09:50
System walki w Assassin's Creed: Syndicate powróci do skrytobójczych korzeni
878V

System walki w Assassin's Creed: Syndicate powróci do skrytobójczych korzeni

Nowa, wiktoriańska odsłona sagi o Asasynach ponownie faworyzować będzie mordowanie naszych wrogów z ukrycia. Miłośnicy powolnej i taktycznej rozgrywki mogą już zacierać dłonie.

W ostatnich częściach serii Assassin's Creed zdecydowanie więcej czasu spędzałem na tradycyjnej walce, niż na faktycznym pozostawaniu w ukryciu i kombinowaniu. Na szczęście przeniesienie akcji do wiktoriańskiego Londynu przywróci grze bardziej skrytobójczy charakter. Jeden z producentów gry - François Pelland zwrócił uwagę, że system walki w Syndicate został opracowany z myślą o wykorzystaniu "ukrytych broni", co zaowocuje również większą dynamiką pojedynków. Do zabawy powrócą również multi-finishery z Assassin's Creed III.

Kiedy przeszliśmy już przez okres średniowiecza dotarło do nas, że musimy skończyć z mieczami. Jesteśmy teraz w czasach, kiedy jakakolwiek bójka uliczna trafiała na pierwsze strony gazet, co jest bardzo odmienne od tego, co działo się jeszcze 75 lat wcześniej podczas rewolucji francuskiej. Chcieliśmy w związku z tym sprawić, żeby walka była bardziej brutalna - stąd przenieśliśmy nacisk na ukryte bronie.

Assassin's Creed: Syndicate trafi na konsole już 23 października, a użytkownicy pecetów będą musieli zaczekać aż do 19 listopada.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/09/05/assassins-creed-syndicate-combat-focuses-on-concealed-weapons-multikill-multi-finisher-makes-a-comeback/

Tagi: Assassin's Creed: Syndicate Ubisoft