Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.09.2015 08:53
ESRB potwierdza: dopakowane XCOM trafi na PlayStation Vita
523V

ESRB potwierdza: dopakowane XCOM trafi na PlayStation Vita

Firaxis pracuje aktualnie nad pecetowym XCOM 2. Tyle wiadomo oficjalnie. Okazuje się, że deweloperzy smażą dla nas również konwersję XCOM: Enemy Unknown na... PlayStation Vita.

Pamiętacie pogłoski z lipca, że XCOM na PS Vita zostało sklasyfikowane wiekowo w Korei Południowej? Trudno było wtedy powiedzieć, czy to tylko błąd urzędu wlepiającego kategorie wiekowe z Dalekiego Wschodu, czy prawda. Teraz już wiemy, że XCOM: Enemy Unknown faktycznie trafi na nasze kieszonkowe konsole. Potwierdzenie napłynęło z wiarygodnego źródła - od instytucji ESRB, oceniającego od lat zawartość gier na rynku amerykańskim.

XCOM: Enemy Unknown Plus otrzymało od ESRB kategorię "M" ("Mature"), tak jak edycje na konsole stacjonarne. Co oznacza "Plus" przy tytule niestety jeszcze nie wiemy. Zapewne chodzi o dodatkową zawartość w stosunku do "gołego" XCOM. Być może dostaniemy od razu rozszerzenie Enemy Within w pakiecie? Zapewne niedługo się dowiemy. Teraz pozostaje tylko czekać na oficjalny komunikat wydawcy.

Źródło: http://www.esrb.org/ratings/synopsis.jsp?Certificate=34017&Title=X-COM%3A%20Enemy%20Unknown%20Plus&searchkeyword=x-com%20enemy

Tagi: