Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 14.02.2015 12:00
Sporo świeżych szczegółów z Just Cause 3!
1597V

Sporo świeżych szczegółów z Just Cause 3!

Po wczorajszym ujawnieniu pierwszej zajawki oraz pokaźnej galerii jedno jest pewne - tytuł Avalanche Studios będzie się prezentować naprawdę niesamowicie. Twórcy podkreślili, że położą duży nacisk na oprawę wizualną Just Cause 3, ale wygląda na to, że nie tylko oprawa A/V rozłoży nas na łopatki.

Deweloper gry zapewnił w wywiadzie z Red Bullem, że gra będzie wyglądać spektakularnie. Nikt nie zapomniał także o tym, co jest znamienne dla serii, czyli wszechobecnej destrukcji i widowiskowych eksplozjach.

Game director Just Cause 3, Roland Lesterlin, zdradził, że kontynuacja serii była sprawą naturalną. Pierwsze wzmianki o kolejnej części JC pojawiły się w studiu już w 2011 roku (rok po premierze Just Cause 2), a proces produkcji Just Cause 3 rozpoczął się w roku 2012. Oznacza to, że gra powstaje już od trzech lat.

Czas najwyższy na schludnie posortowane detale na temat Just Cause 3:

  • Historia tej odsłony skupi się na postaci Rico, który wraca na swoją rodzimą wyspę, uginającą się pod rządami dyktatora. Brzmi znajomo?

Chcieliśmy bardziej rozwinąć postać Rico. Uświadomiliśmy sobie, że należy wrócić do miejsca jego pochodzenia i zapytać dlaczego stał się tym, kim jest? To będzie opowieść o początkach.

  • Świat gry będzie miał rozmiar 1000 kilometrów kwadratowych. Były plany stworzenia największej mapy w historii studia, ale skupiono się na gęstym zapełnieniu tego terenu.
  • Twórcy chcą wiarygodnie oddać wodę nie tylko wizualnie. Nieprzewidywalność wody ma być widoczna podczas wycieczek motorówką, dając nam niezłą frajdę.
  • Nie będzie trybu multiplayer - Avalanche są zdania, że tylko w singlu można prawdziwie obcować z tą marką, a ingerencja innego gracza mogłaby zrujnować nasze misternie przygotowywane akcje.
  • Emergenta rozgrywka - kluczowe określenie JC3. Gracze będą znajdować rozwiązania, o których nawet deweloperzy nie mieli pojęcia, by tworzyć chore akcje, a następnie się nimi dzielić z innymi.
  • Będą elementy społecznościowe, jak sposób na pokazywanie swojego doświadczenia z grą, statystyki i table wyników.

Just Cause 3 zapowiada się niesamowicie, a wspaniałą wisienką na torcie ostatnich dni mógłby być gameplay, który nam obiecano. Doczekamy się jeszcze jakichś smakowitości związanych z produkcją Avalanche?

Źródło: http://www.redbull.com/en/games/stories/1331704667152/just-cause-3-interview-on-ps4-and-xbox-one

Tagi: Avalanche Studios just cause 3 roland lesterlin