Just Cause 2

Just Cause 2

Ocena wg platformy:

PC 7.2
PS3 7.4
X360 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Avalanche Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
23.03.2010
Europa:
26.03.2010
Polska:
26.03.2010
Producent:
Avalanche Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
23.03.2010
Europa:
26.03.2010
Polska:
26.03.2010

Just Cause 2 - opis gry

Just Cause 2 jest grą akcji z otwartym światem stworzoną przez Avalanche Studios, wydaną przez Eidos Interactive w marcu 2010 roku na PC oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. „Dwójka” jest bezpośrednim sequelem Just Cause, które ukazało się cztery lata wcześniej.

Głównym bohaterem Just Cause 2 jest pracownik organizacji o nazwie Agencja, Rico Rodriguez. Protagonista w pierwszej części Just Cause dążył do obalenia skorumpowanego, samozwańczego rządu w Ameryce Południowej. W „dwójce” głównego bohatera czeka równie ważna misja, która tym razem ma miejsce na Archipelagu Malajskim w Azji Południowo-Wschodniej. Rodriguez musi zająć się szalonym dyktatorem Pandakiem „Baby”, który rządzi fikcyjną wyspą Panau, a także odnaleźć swojego byłego mentora, Toma Sheldona, z którym Agencja jakiś czas temu straciła kontakt.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Deweloper oddał graczom do dyspozycji wielkie, zróżnicowane przestrzenie wyspy Panau, gdzie można wykonywać misje popychające fabułę do przodu, jak również całkowicie opcjonalne questy. Postęp w Just Cause 2 wiąże się z podnoszeniem poziomu wskaźnika Chaos, który rośnie wraz z kolejnymi wypełnionymi misjami, niszczeniem rządowego mienia, zbieraniem przedmiotów dla jednej z trzech politycznych oraz atakowaniem i niszczeniem militarnych placówek. Wysoki poziom Chaosu powoduje, że Rodriguez zyskuje dostęp do nowych misji, jakie otrzymujemy z Agencji, a także do baz i schronów. Just Cause 2 jest trzecioosobową strzelaniną, w której przemieszczać możemy się zarówno pojazdami, jak również za pomocą linki z hakiem. Druga opcja jest zdecydowanie wygodniejsza, w dodatku można wykorzystać ją w walce na dalszym dystansie.

 

Just Cause 2 działa na silniku graficznym Avalanche Engine 2.0, dzięki któremu deweloper wykreował ogromne połacie terenu, w których większość stref różni się klimatycznie. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim dbałość o szczegóły, wykonanie wody oraz przyjemna dla oka kolorystyka. Autorami dynamicznej ścieżki dźwiękowej są Mats Lundgren oraz Anders Ehlin.

Wideo - Just Cause 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper