PlayStation 6 ze wsteczną kompatybilnością? Sony rozważa taką możliwość współpracując z AMD

Gry (plotka)
6208V
Sony PS6
Łukasz Musialik | 18.03, 21:39

Sony może kształtować przyszłość gier, koncentrując się na kompatybilności wstecznej PlayStation 6, co może być powiązane z dość ograniczonymi ulepszeniami CPU w nadchodzącej PS5 Pro. Znany leaker zajmujący się głównie przeciekami z AMD sugeruje, że PS5 Pro otrzyma niewielki, bo tylko 10% wzrost mocy CPU w porównaniu do podstawowego modelu, co może mieć związek z planami dotyczącymi PS6.

Wcześniej pisaliśmy, że PlayStation 5 Pro, które ma zadebiutować jeszcze w tym roku, może oferować Spectral Super Resolution AI, mający na celu dostarczenie rozgrywki w 4K przy 120 FPS lub 8K przy 60 FPS.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sony rozważa użycie Zen 6 dla PS6 od AMD, co mogłoby oznaczać, że ich konsola nowej generacji będzie wstecznie kompatybilna z PS5, a może i z resztą starszych konsol. Microsoft natomiast bierze pod uwagę różne opcje jeśli chodzi o dostawcę dla nowego Xboxa — być może NVIDIA?

Japończycy mieli podobno także rozważać inne możliwości — prowadzono rozmowy z wieloma innymi dostawcami. Jednak jest prawie pewne, że Sony zdecyduje się na dalszą współpracę z AMD, aby jednocześnie łatwiej było jej uzyskać wsteczną kompatybilność.

Te informacje mogą rzucać światło na to, jak Sony podchodzi do kompatybilności wstecznej, co jest kluczowe dla graczy pragnących kontynuować korzystanie ze swoich ulubionych tytułów z poprzednich generacji na nowych konsolach. Czas pokaże, jak plany te wpłyną na przyszłość gier na PlayStation.

Źródło: wccftech.com

Komentarze (157)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper