PS5 Pro pod koniec 2024 roku. Jak odpowie Xbox?

Gry (plotka)
3180V
Nowy Xbox i PS5 Pro
Łukasz Musialik | 18.03, 16:30

Plotki o nadchodzącej premierze “PS5 Pro” w 2024 roku rozpalają wyobraźnię graczy, obiecując 28% więcej pamięci systemowej i o 45% szybsze renderowanie grafiki niż standardowy model. Z zapowiedzianą mocą 33.3 Teraflopsów i specjalnym trybem „Super Resolution Upscaling”, PS5 Pro ma zrewolucjonizować rynek konsol.

W obliczu tych doniesień, społeczność Xbox zastanawia się, jakie kroki podejmie Microsoft. Czy zobaczymy mocniejszą wersję Xbox Series X? Dotychczasowe przecieki sugerują raczej odświeżenie konsoli niż wprowadzenie nowego modelu. Mówi się o białym Xbox Series X z ulepszonym systemem chłodzenia, większą przestrzenią dyskową, szybszym Wi-Fi i mniejszym zużyciem energii.

Dalsza część tekstu pod wideo

Phil Spencer, szef Xbox, zasugerował, że plany dotyczące nowego, mocniejszego Xboxa mogły ulec zmianie od czasu ostatnich przecieków. Niezależnie od tego, jakie zmiany zajdą, wydaje się, że w 2024 roku Sony może posiadać najpotężniejszą konsolę na rynku. Czy to wyzwanie dla Microsoftu? Xbox już ma problemy ze sprzedażą dotychczasowych konsol — Sony znacznie prześciga konkurenta. Przydałaby się nowa rywalizacja, która mogłaby odmienić sytuację Xboxa na lepsze.

Czekamy na oficjalne ogłoszenia i więcej informacji, które rozwieją wątpliwości i pokażą, jakie nowości przyniesie ten i przyszły rok dla fanów Xbox i PlayStation. Jedno jest pewne – rywalizacja między tymi dwoma gigantami konsolowego świata nieustannie napędza innowacje i emocje wśród graczy na całym świecie.

Źródło: purexbox.com

Komentarze (220)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper