Nowe Ninja Gaiden nadchodzi? Twórcy świętują 20. urodziny serii i dają nadzieję na sequel

Gry
1258V
Ninja Gaiden nie powstaje w Team Ninja. Twórcy pracują nad innym tytułem
Igor Chrzanowski | 02.03, 17:37

Ninja Gaiden było jednym z najlepszych tytułów na wyłączność pierwszego Xboksa i początkiem wspaniałej nowej przygody Ryu Hayabusy. Dziś marka ta leży odłogiem i jedynie zremasterowana trylogia pozwala nam poczuć tę frajdę płynącą z pokonywania kolejnych szalonych i bardzo wymagających bossów.

Dokładnie 2 marca 2004 roku na rynku ukazało się Ninja Gaiden - nowość na rynku slasherów i godny konkurent dla Devil May Cry z PlayStation 2. Team Ninja bardzo zaprzyjaźnione wtedy z Xboksem dostarczyło nam bardzo wymagającą, aczkolwiek sprawiedliwą w tej trudności produkcję, która to nie tylko graficznie gniotła konkurencję na łopatki, ale również pokazywała, że można podejść do tematu nieco inaczej niż konkurencja.

Dalsza część tekstu pod wideo

Dziś mija 20 lat od premiery tej fantastycznej przygody, ale niestety oficjalnej zapowiedzi Ninja Gaiden 4 albo rebootu marki dalej nie dostaliśmy. A może jednak? Z okazji 20 urodzin serii szef Team Ninja napisał krótką specjalną wiadomość ze standardowymi podziękowaniami, ale zakończył ją stwierdzeniem, że firma dalej optymistycznie patrzy w przyszłość. Czyżby zatem po Rise of Ronin kultowe studio miało zamiar pokazać nam nowego Ninja Gaiden?

Oto specjalna wiadomość od Fumihiko Yasudy, szefa Team NINJA, z okazji rocznicy NINJA GAIDEN. 

Źródło: Twitter

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper