Nowy Xbox ma być sprzętem przenośnym? Znany insider zaprzecza doniesieniom

Gry
702V
Xbox logo
Mateusz Kucharski | 13.02, 14:11

Temat Xboxa rozgrzewa naszą branże od kilku dobrych tygodni. Niedawno w sieci pojawiły się doniesienia, które miałby sugerować, że prace nad kolejną konsolą Xbox zostały zlecone zespołowi odpowiedzialnemu za mobilne urządzenia z serii Surface, co według niektórych znaczyło, że Microsoft przygotowuje przenośną bądź hybrydową konsolę. Doniesieniom zaprzeczył znany insider Jez Corden.

Microsoft jakiś czas temu zapowiadał, że Xbox Series X|S nie będzie ich ostatnią konsolą. Nie wiadomo jednak, jaką strategię obierze Amerykańska korporacja. Plotki, które pojawiły się w sieci sugerowały, że za nową konsolę odpowiadać będzie zespół od przenośnych urządzeń z linii Surface, co miałoby spowodować, że kolejny Xbox będzie urządzeniem mobilnym. Jez Corden, dziennikarz z Windows Central, który jest dobrze poinformowany w sprawach związanych z Microsoftem, poinformował, że są to wyłącznie plotki, w dodatku nieprawdziwe.

Dalsza część tekstu pod wideo

To również nieprawda. Surface ma swój wkład w Xbox od czasu Xbox One S. Nie jest to więc żadna nowość

Nie sądzę aby Microsoft wycofał się nagle z produkcji konsol stacjonarnych, choć nie wiemy oczywiście jakie plany na przyszłe lata ma gigant z Redmond. Pytanie otwartym wciąż jest kwestia, czy w nowym Xboksie znajdziemy chociażby napęd umożliwiający grę z płyty.  Jak wiemy, nawet teraz Xbox wymusza pobranie aktualizacji w wielu grach, nawet w przypadku korzystania z dysku, a dystrybucja cyfrowa stanowi zdecydowaną większość w udziale gier na konsoli Amerykanów. Na szczegóły odnośnie kolejnej konsoli będziemy musieli oczywiście poczekać.

Źródło: Twitter/X

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper