Twórcy serii Gothic i Risen potwierdzają problemy. Firma wydała oświadczenie po polsku

Gry
10314V
Elex 2 - główna grafika
Wojciech Gruszczyk | 22.01, 14:22

Nie mamy dobrych informacji dla wiernych fanów drewnianych RPG-ów studia Piranha Bytes. Deweloperzy faktycznie potwierdzili problemy, ale wierzą, że dalej będą mogli rozwijać kolejne produkcje. Firma szuka partnera.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o problemach Piranha Bytes. Twórcy serii ELEX zmniejszyli kontakt ze swoją społecznością, a także nie publikują żadnych ważnych informacji na temat swoich prac na witrynie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Przecieki na temat zamknięcia Piranha Bytes były przedwczesne, bo choć firma faktycznie ma problemy, to najwidoczniej chce walczyć. Niemieckie studio właśnie opublikowało oświadczenie, w którym podkreśla, że znajduje się w trudnej sytuacji i firma szuka odpowiedniego partnera.

Piranha Bytes przygotowało oświadczenie po niemiecku, angielsku oraz po polsku – nie jest to bez wątpienia przypadek, ponieważ gry z serii Gothic, Risen oraz ELEX cieszą się w naszym kraju dużym zainteresowaniem. Firma bez wątpienia to dostrzega i postanowiła przetłumaczyć oświadczenie na nasz język.

Jednym z tajemniczych projektów prawdopodobnie jest ELEX 3 – już wcześniej pojawiały się przecieki, według których deweloperzy opracowują trzecią część młodego IP. Firma jednak potwierdziła jednocześnie, że rozwija więcej niż jedną grę.

undefined

Źródło: Piranha_Bytes

Komentarze (107)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper