Twórcy GTA 6 nie ukrywają rozczarowania po wycieku: „To jest kur%@ do bani”

Gry
5499V
GTA 6 bohaterowie
Iza Łęcka | 05.12.2023, 09:45

„Nasz zwiastun wyciekł, więc obejrzyjcie prawdziwą wersję na YouTube” – te słowa zapowiadały najnowszy materiał Rockstar Games, który był odpowiedzią na przedwczesne udostępnienie zwiastuna GTA 6. Studio zareagowało błyskawicznie i opublikowało klimatyczny filmik na około 15 godzin przed planowaną premierą.

Zapowiedź GTA 6 miała być prawdziwym świętem, lecz wydarzenia nie potoczyły się zgodnie z planami doświadczonych deweloperów. W pierwszej kolejności ogłoszenia zaburzył Jason Schreier, który zapowiedział prezentację, co prawdopodobnie zmusiło zespół do szybkiej reakcji i przesłania wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych. Następnie otrzymaliśmy zaproszenie na zbliżający się zwiastun.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rockstar Games dodało materiał na serwery YouTube na około 24 godziny przed publikacją, tak by gracze mogli wspólnie świętować prezentację, jednakże ktoś posunął się mocno za daleko i podzielił się kompletnym materiałem na X/Twitterze.

Dla wielu fanów Grand Theft Auto planowany pokaz miał być znakomitą okazją do wspólnego celebrowania – niektórzy chcieli nagrać reakcje, wielu umawiało się na „wspólne oglądanie ujęć”, a nie brakowało odbiorców, którzy po latach w końcu mogli przygotować się na „wydarzenie”.  Dla społeczności GTA zapowiedziana publikacja była naprawdę znaczącym momentem, na który bardzo oczekiwali. Tymczasem nieco z zaskoczenia trailer ujrzał światło dzienne.

Rozczarowania nie ukrywają nawet deweloperzy – Javier Altman, starszy animator rozgrywki z Rockstar Games, skomentował wyciek niezwykle krótko i dosadnie:

To jest kur#@ do bani.

Pracownik Rockstar Games zdradził, że jest bardzo dumny ze swojej pracy, jednakże planował zobaczyć materiał pierwszy raz wspólnie z kolegami z pracy.

Miałem nadzieję jutro obejrzeć to po raz pierwszy wraz z kolegami z zespołu i współpracownikami. Czuję, że zasłużyliśmy na ten moment.

Deweloperzy nie mogli w pełni świętować, a teraz przyszedł czas na kolejne prace. Zgodnie z udostępnionymi informacjami GTA 6 zadebiutuje w 2025 roku, a ostatni raport finansowy Take-Two nieco zawęził możliwy termin premiery.

Źródło: Javier Altman

Komentarze (120)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper