GTA 6 – kiedy odbędzie się premiera? Take-Two zawęziło datę debiutu Grand Theft Auto 6

Gry (plotka)
4122V
GTA 6
Iza Łęcka | 05.12.2023, 08:31

Dzięki zwiastunowi GTA 6 poznaliśmy tylko rok udostępnienia nowej odsłony, jednak należy zwrócić uwagę na jeden z ostatnich komunikatów Take-Two. Wydawca oczekuje na ogromne przychody w konkretnym kwartale roku finansowego, co znacznie zawęża okres debiutu.

Pierwszy zwiastun GTA 6 rozgrzał graczy do czerwoności. Wielu obserwatorów docenia klimat tytułu oraz ujęcia przedstawiające główną bohaterkę, lecz nie brakuje także mniej przychylnych komentarzy… nie ulega jednak wątpliwości, że dziesiątki milionów odbiorców czekają na premierę Grand Theft Auto 6.

Dalsza część tekstu pod wideo

Oficjalny zwiastun GTA 6wskazuje jedynie na rok debiutu (2025), ale warto powrócić do połowy tego roku, kiedy Take-Two opublikowało kolejny raport finansowy, wskazujący na bardzo ważny szczegół.

Take-Two w okresie od 1 kwietnia 2024 roku do 31 marca 2025 roku oczekuje na „rekordowe przychody”. Korporacja wierzy, że we wskazanym okresie wygeneruje nawet 8 mld dolarów przychodu, co stanowi znacznie odchylenie od standardowych wyników - tak wysokie rezultaty mogą być napędzane wyjątkowym wydarzeniem.

W wyróżnionym czasie przedsiębiorstwo nie określiło, jaką grę zamierza wrzucić na rynek, lecz nie ulega wątpliwości, że rekordowy rezultat może zostać osiągnięty tylko przez jedną produkcję – następną część Grand Theft Auto.

Biorąc pod uwagę informacje ze zwiastuna (2025) i raportu Take-Two, możemy oczekiwać, że GTA 6 zadebiutuje w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2025 roku – o ile oczywiście w ciągu ostatnich sześciu miesięcy nie miały miejsca niespodziewane zdarzenia, w związku z czym Take-Two nie będzie musiało zmienić planów i przesunąć „rekordowego roku finansowego” o 12 miesięcy.

Źródło: Take-Two

Komentarze (75)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper