Zapowiedź GTA 6 „została zniszczona”. Jason Schreier miał zaprzepaścić święto i Rockstar szuka winnego

Gry (plotka)
9434V
GTA 6 art
Wojciech Gruszczyk | 10.11.2023, 17:25

W środę z samego rana media na całym świecie podawały dalej słowa Jasona Schreiera, który zapowiedział nadciągający pokaz GTA 6. W ostateczności otrzymaliśmy suchą wiadomość, ale tak naprawdę mieliśmy otrzymać coś znacznie ciekawszego.

Rockstar Games po kilku godzinach potwierdziło słowa dziennikarza Bloomberga, ale publikacja Sama Housera nie zapewniła żadnych szczegółów – tak naprawdę nie znamy nawet oficjalnej nazwy gry, którą światowe media nazywają GTA 6 . Pełny pokaz ma jednak odbyć się na początku grudnia.

Dalsza część tekstu pod wideo

Temat „suchej” zapowiedzi zgłębił Chris’ Klippel z Rockstar Mag’, który uważa, że w tym tygodniu mieliśmy otrzymać znacznie większą prezentację. Rockstar jednak postanowił zareagować na przeciek i wrzucił napisaną na szybko notkę.

[Zapowiedź zwiastuna #GTA6] Właśnie otrzymałem kilka informacji na temat zapowiedzi zwiastuna "następnego GTA". Mogę teraz potwierdzić, że zapowiedź rzeczywiście była planowana na ten tydzień (nigdy nie miała się odbyć w październik), a środowa seria tweetów wcale nie jest tym, co pierwotnie planowano. Oświadczenie Sama Housera opublikowane na stronie Rockstar i we wszystkich kanałach społecznościowych zostało wydane w celu szybkiego przeciwdziałania wyciekowi Jasona Schreiera, podobnie jak miało to miejsce we wrześniu 2022 roku w celu "potwierdzenia" przecieków. Pierwotnie prawdziwe ogłoszenie miało nastąpić w dalszej części tygodnia.

Dziennikarz jest nawet przekonany, że Sam Houser (współzałożyciel Rockstar Games) oraz Strauss Zelnick (prezes Take-Two) są wściekli z powodu wycieku i szukają osoby, która poinformowała Jasona Schreiera o nadciągającej zapowiedzi.

Udało mi się potwierdzić, że sytuacja w Rockstar jest dość napięta, a Sam Houser i Strauss Zelnick są wściekli z powodu wycieku. Panowie ogłosili, że zostanie wszczęte wewnętrzne śledztwo, aby dowiedzieć się, kto jest informatorem Jasona Schreiera. Sam Houser i Strauss Zelnick powiedzieli również, że każdy, kto zostanie przyłapany na wycieku poufnych informacji, będzie surowo ukarany przez Take Two Interactive za nieprzestrzeganie NDA. To smutne, że zapowiedź najbardziej oczekiwanej gry w historii została zniszczona w taki sposób...

W ostateczności w tym tygodniu przeczytaliśmy kilka słów, nie poznaliśmy nazwy, nie zobaczyliśmy nawet loga lub małego teasera. Mogę śmiało założyć, że w tym tygodniu powinniśmy otrzymać zajawkę wideo, która potwierdziłaby datę opublikowania zwiastuna – tak to wyglądało w przypadku Red Dead Redemption 2.

Jason Schreier zareagował i stwierdził, że nie jest to prawda, więc Chris Klippel odpowiedział:

Nic z tego nie jest prawdą. Zawsze planowali zrobić to w ten sposób i nie zmienili planu ogłoszenia z powodu naszej historii Chris Klippel

Skoro tak twierdzisz. I mogę to zrozumieć. Ale informacje, które otrzymałem, są trudne do podważenia. Chętnie porozmawiamy o tym prywatnie.

Źródło: Chris’ Klippel

Komentarze (117)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper