Star Wars KOTOR Remake podobno dalej znajduje się w produkcji. Gra potrzebuje wsparcia

Gry (plotka)
727V
Star Wars KOTOR Remake
Iza Łęcka | 22.11.2023, 10:28

W ostatnich tygodniach mogliśmy natrafić na szereg niepokojących sygnałów dotyczących odświeżenia Knights of the Old Republic, choć prace nad projektem podobno nadal trwają. Tego typu zapewnienia otrzymał Jason Schreier, który tym samym zaprzeczył ostatniej wypowiedzi Jeffa Grubba.

Star Wars KOTOR Remake został zapowiedziany kilka lat temu, jednakże od tego czasu nie mogliśmy liczyć na więcej atrakcji niż drobny teaser. Zamiast tego problemy nie omijają gry, która doczekała się zmiany dewelopera, a wcześniej nie uzyskała pełnej aprobaty ze względu na „zbyt małą dozę filmowości”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jeff Grubb odniósł się do otrzymanych ostatnio informacji i przekazał, że remake KOTOR-a jest „martwy”, a nad pozycją nie pracuje już żaden ze specjalistów. Sprawą zainteresował się Jason Schreier, który nawiązał kontakt z zaufanymi osobami związanymi z produkcją i potwierdził nieco pozytywniejszą wiadomość.

Dziennikarz Bloomberga nie ma pewności, czy Star Wars KOTOR Remake ma szansę kiedykolwiek znaleźć się na rynku, jednakże gra nadal jest produkowana:

Nie mogę powiedzieć, czy remake KOTOR-a kiedykolwiek "zadebiutuje", ale tak, dwie osoby z Saber Interactive powiedziały mi, że nadal nad nim pracują, pomimo niedawnych plotek, że nikt nad grą nie pracuje (Saber przejął projekt od Aspyr w zeszłym roku, jak donosił wtedy Bloomberg).

Na raport Schreiera zareagował Grubb twierdząc, że jest to dobra wiadomość, ale Saber będzie potrzebowało wsparcia i nowego partnera, bo Sony najprawdopodobniej nie jest już zainteresowane odświeżeniem:

Cieszę się, że to słyszę. Tak jak powiedziałem - ta gra jest "bardzo" mało prawdopodobna bez partnera takiego jak Sony. A Sony najwyraźniej nie chce mieć z tym nic wspólnego. Może ktoś z Saber zbierze to razem, by przedstawić komuś innemu.

Źródło: Jason Schreier

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper