Star Wars KOTOR Remake ma problemy z powodu Sony? Gra nie była „zbyt filmowa”

Gry (plotka)
2208V
Star Wars KOTOR Remake
Wojciech Gruszczyk | 24.05.2023, 15:31

Pojawił się nowy raport dotyczący Star Wars KOTOR Remake. Prace nad projektem trwają od kilku lat, ale przez negatywną opinię Sony na temat jednej z prezentacji, cała produkcja miała trafić do zupełnie innego zespołu.

Już w tym tygodniu informowaliśmy o problemach Star Wars KOTOR Remake. Gra podobno może nigdy nie zadebiutować, więc temat projektu zbadała redakcja 100% Star Wars. Zespół postanowił przedstawić „prawdę” stojącą za oczekiwaną przygodą.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zdaniem przedstawionych informacji – Aspyr otrzymało licencję na Star Wars KOTOR Remake w 2018 roku, ponieważ Lucasfilm bardzo ciepło przyjęło ofertę studia. Firma stworzyło cały zespół, który miał zająć się przygotowaniem odświeżenia – w ekipie znajdowali się weterani z dużym doświadczeniem. Deweloperom udało się nawet zatrudnić twórców, którzy rozwijali oryginał.

Aspyr zgromadziło 30 mln dolarów i preprodukcja rozpoczęła się w 2019 roku – prace jednak trwały trochę za długo z powodu globalnej pandemii. W 2021 roku firma została przejęta przez Embracer, który dorzucił do budżetu kolejne 70 mln dolarów.

W następnym kroku partnerem projektu zostało Sony, które najwidoczniej miało bardzo dużo do powiedzenia w sprawie Star Wars KOTOR Remake. Deweloperzy planowali już nawet następne projekty w serii.

W 2022 roku rozpoczęła się pełna produkcja i pierwotnie planowano wrzucenie gry na rynek w połowie 2023 roku – autorzy mogliby w ten sposób świętować 20. rocznicę KOTOR-a. Bardziej realistyczne prognozy zwiastowały premierę w 2024 lub w 2025 roku.

Wszystko wyglądało bardzo dobrze do momentu, gdy w połowie 2022 roku Aspyr pokazało fragment gry Lucasfilm i Sony – ta pierwsza firma miała przyjąć projekt z entuzjazmem, ale producent PlayStation oczekiwał czegoś innego. Gra nie była „wystarczająco filmowa”.

To prawdopodobnie właśnie przez te opinię zwolniono część kierownictwa z Aspyr i tak naprawdę w tym miejscu rozpoczęły się problemy – 100% Star Wars do końca nie zgadza się z opinią Jasona Schreiera, który uważa, że już w tym momencie prace nad Star Wars KOTOR Remake zostały wstrzymane.

Ostatecznie Star Wars KOTOR Remake miał trafić do Saber, a deweloperzy z Aspyr żyli w niewiedzy – okazało się, że niemal całe studio (z wyjątkiem scenarzystów) zostało odsunięte od gry.

Saber jednak nie zdecydowało się na pełny reset projektu, a po prostu kontynuowało pracę. Aspyr jednak nie rozumie, dlaczego pozycja trafiła do Saber Portugal, które nie posiada doświadczenia w tak ambitnych projektach. W tym czasie aż 70 osób z 200-osobowego zespołu odeszło z Aspyr.

Według udostępnionych opinii – Star Wars KOTOR Remake ma oferować walkę podobną do Final Fantasy VII, co nie do końca spodobało się Sony, jednak największym problemem jest grafika – firma miała oczekiwać znacznie ładniejszej (filmowej) gry.

Star Wars KOTOR Remake nie zaoferuje wielu nowości względem pierwowzoru – historia ma być „identyczna z oryginałem”, ale deweloperzy „znacząco” rozbudowali niektóre postacie oraz zadania. Do pracy nad projektem powróciło nawet część aktorów głosowych, którzy pracowali przy oryginale.

Źródło: Resetera

Komentarze (168)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper