PS Plus w promocji na Black Friday nie dla obecnych użytkowników. Sony wprowadza zaskakujące zmiany

Gry
6935V
PS Plus
Iza Łęcka | 20.11, 12:04

Sony kontynuuje tradycję i również w tym roku oferuje sezonowe obniżki z okazji Black Friday. Część klientów jednak nie ucieszy fakt, że nie mogą kontynuować posiadanej subskrypcji na abonament Japończyków.

Od zeszłego tygodnia informujemy o promocjach na Black Friday – oprócz wielu sieci sklepów z elektroniką, również szereg firm z branży gier korzysta z okazji i zachęca do zakupów w niższych cenach. Społeczność PlayStation może sięgnąć po przecenione produkcje (ponad tysiąc tytułów na liście) na PS Store, a także wykupić subskrypcję PlayStation Plus.

Dalsza część tekstu pod wideo

W ramach najnowszej wyprzedaży gracze mają możliwość wykupienia rocznego dostępu do abonamentu Japończyków – obniżka na 12 miesięcy sięgała nawet 30%, co zachęcało do zakupów. Już wcześniej podkreślaliśmy jednak, że akcja nie obejmuje obecnych subskrybentów usługi. Okazuje się, że Sony po raz pierwszy od wielu lat zdecydowało się nie zaoferować promocji dla użytkowników PS Plus – oczywiście mówimy o kontynuacji posiadanej subskrypcji.

Jeżeli planujecie sięgnąć po droższy wariant usługi, przedsiębiorstwo zapewnia taką możliwość. Wtedy system wyliczy właściwą wartość obniżki, uwzględniając ją w zależności od jeszcze ważnych dni obecnie posiadanego abonamentu.

Niefortunna akcja ma miejsce po wrześniowej podwyżce cen 12-miesięcznego abonamentu, jednocześnie część graczy od kilku dni mocno krytykuje przedsiębiorstwo za bardzo słabe, listopadowe zestawienie produkcji zmierzających do PS Plus Premium i Extra.

Podczas ostatnich spotkań z inwestorami przedstawiciele PlayStation podkreślali, że planują podjąć pewne działania mające na celu wzmocnienie pozycji usługi – zresztą jednym z powodów wprowadzenia wyższych cen abonamentu było właśnie zwiększenie jego jakości. Obecne decyzje firmy budzą jednak spory sprzeciw wśród klientów.

Źródło: Reddit

Komentarze (174)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper