Star Wars KOTOR Remake został anulowany? Sony usunęło materiały z gry

Gry (plotka)
2876V
Star Wars KOTOR Remake
Iza Łęcka | 29.09.2023, 09:56

Nie mamy dobrych wieści dla graczy wyczekujących na odrestaurowaną wersję Star Wars KOTOR. Projekt mógł zaliczyć bardzo duże opóźnienie, a nawet zostać anulowany – Sony pozbyło się niemal wszystkich materiałów prezentujących tytuł.

W 2021 roku podczas PlayStation Showcase zobaczyliśmy pierwszy zwiastun Star Wars KOTOR Remake. Tytuł rozbudził oczekiwania fanów, które szybko były tłamszone niepokojącymi doniesieniami o stanie produkcji – prace nad odświeżeniem zostały „wstrzymane”, później pozycja trafiła w ręce innego studia, co więcej, w sieci pojawiały się informacje, według których KOTOR miałby nigdy nie zadebiutować. Nieoficjalnie mówi się, że koncepcja remake'u niekoniecznie spodobała się Sony, które oczekiwało bardziej filmowej opowieści.

Dalsza część tekstu pod wideo

Od lat nie otrzymaliśmy żadnych materiałów ze Star Wars KOTOR Remake, tymczasem dostrzeżono nietypowe zajście – Sony ukryło na swoim kanale YouTube zwiastun prezentujący grę, dodatkowo w social mediach usunięte zostały posty koncentrujące się na projekcie. Jedynie na blogu PlayStation znajdziecie artykuł, który prowadzi do już niedostępnego filmu.

BREAKING: Zwiastun Star Wars: Knights of The Old Republic Remake stał się prywatny. Poprzednie tweety i posty dotyczące gry również zostały usunięte.

Społeczność obawia się, że odświeżenie rzeczywiście zostało anulowane, bądź też prace nad pozycją zostały całkowicie zresetowane. Nie brakuje śmiałych komentarzy dotyczących sytuacji – nawet jeżeli projekt miałby startować od początku, to deweloperzy mogą już nie zdążyć z finalizacją prac w trakcie obecnej generacji konsol.

Według plotek Star Wars KOTOR Remake miał zadebiutować już w 2022 lub 2023 roku, lecz twórcy systematycznie mierzyli się z kłopotami.

Źródło: Twitter/X: Daily_SWGames

Komentarze (118)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper