Abby w The Last of Us od HBO wybrana! Craig Mazin przyznał, że rola została już obsadzona

Filmy/seriale
4564V
The Last of Us 2. Aktorka podkładająca głos Abby otrzymuje śmiertelne groźby
Iza Łęcka | 08.09, 10:47

Zespół HBO musi się wstrzymać przed pracami nad nowym sezonem serialowych przygód Ellie i Joela. Główni autorzy nie próżnują jednak za kulisami – showrunner podzielił się jedną z najważniejszych wiadomości dotyczących nowych odcinków.

„The Last of Us” debiutujące na HBO można śmiało uznać za jedną z lepszych adaptacji gier wideo. Produkcja spotkała się z kapitalnym przyjęciem, dlatego też było oczywiste, że stacja nie zrezygnuje z rozwoju historii. 1. sezon bazował na pierwszej produkcji, która pierwotnie debiutowała w 2013 roku na PS3, lecz jak wskazują ostatnie wypowiedzi twórców, przedstawienie fabuły z The Last of Us Part 2 zajmie znacznie więcej czasu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jedną z kluczowych kwestii dotyczących 2. sezonu serialu jest angaż aktorki, która wcieli się w rolę Abby. Swego czasu sporo mówiło się o możliwym wyborze jednej z młodych artystek – znany branżowy insider potwierdził wszelkie spekulacje wskazując, że to właśnie Shannon Berry („Dzicz”, „Hunters”) miałaby zagrać główną antagonistkę. Nie ulega jednak wątpliwości, że najważniejszy będzie oficjalny komunikat twórców, na który sobie poczekamy...

Craig Mazin w najnowszym wywiadzie dla Los Angeles Times opowiedział o kulisach swojej pracy przy „The Last of Us” - o procesie tworzenia scenariusza, scenach z zarażonymi oraz strajku scenarzystów i aktorów, który ma niebagatelny wpływ na przebieg projektu. Kiedy rozpoczęły się protesty showrunner przesłał scenariusz do jednego odcinka, a pozostałą część „miał już w głowie”, lecz jak dobrze wiemy, prace nad sezonem zostały wstrzymane.

Okazuje się jednak, że główni twórcy „The Last of Us” wybrali już serialową Abby – niestety, Crain Mazin nie chce zdradzić jakichkolwiek szczegółów na temat nazwiska aktorki. Jak wskazuje część zagranicznych redakcji, ta decyzja może wynikać z faktu uszanowania protestujących i działaczy WGA, którzy walczą o wypracowanie lepszych warunków dla twórców filmowych i telewizyjnych, dlatego też wydaje się możliwe, że do czasu zakończenia strajków możemy nie poznać odtwórczyni tej roli.

Abby z „The Last of Us” jest postacią, która wzbudziła ogromne emocje wśród graczy PlayStation, dlatego też nie zdziwiłoby mnie, gdyby ekipa HBO trzymała ten angaż jak najdłużej w tajemnicy, próbując uchronić aktorkę przed falą możliwego hejtu. Przypomnijmy, że Laura Bailey, aktorka użyczająca bohaterce swojego głosu, otrzymywała nawet groźby śmierci – podobne wiadomości jeszcze w tym roku otrzymywała specjalistka od efektów specjalnych, która od kilku lat nie współpracuje już z Naughty Dog.

Źródło: LA Times

Komentarze (78)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper