The Last of Us 2. Aktorka podkładająca głos Abby otrzymuje śmiertelne groźby

Gry
14711V
The Last of Us 2. Aktorka podkładająca głos Abby otrzymuje śmiertelne groźby
Kajetan Węsierski | 04.07.2020, 08:36

Decyzje, które podjęli twórcy sequela The Last of Us, spotkały się ze sporym oburzeniem ze strony wielu osób. Wygląda jednak na to, że sytuacja zaczyna zachodzić za daleko, a ludzie przekraczają dopuszczalne granice. 

The Last of Us Part II to jedna z największych premier tego roku i prawdopodobnie gra, która znajdzie się na szczycie wielu rankingów produkcji bieżącej generacji. Już pierwsze oceny zapowiadały hit (przy okazji zapraszam serdecznie do naszej recenzji), a skala sprzedaży zdaje się potwierdzać wysoki poziom projektu. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Granica, która oddziela bycie fanem od fanatyzmu, zdaje się całkiem bezpieczna. Wiele trzeba, aby ją przekroczyć, a mimo tego masie osób udaje się zrobić jeden krok za dużo w stronę zachowań patologicznych, nasączonych zawiścią i agresją. Mierzyć się z tym musi Laura Bailey, aktorka głosowa, która na potrzeby The Last of Us 2 wciela się w Abby, a więc jedną z głównych bohaterek projektu. 

Już ostatnio Neil Druckamann mówił, że jedna z osób otrzymuje masę tego typu wiadomości. Teraz dziewczyna podzieliła się w swoich mediach społecznościowych tym, co w ostatnich tygodniach zaczyna przybierać niewyobrażalne rozmiary. Mierzy się ona bowiem z licznymi groźbami karalnymi, które zasypują jej skrzynkę wiadomości i komentarze na Twitterze, a Instagramie. 

Gracze piszą choćby, że "życzą, aby jej rodzice umarli na ciężki nowotwór" a "ją samą znajdą i zamordują". Wszystko to ma oczywiście związek z zabiegiem fabularnym, dotyczącym uśmiercenia przez Abby jednej z postaci. I choć można zrozumieć irytację scenariuszem i pomysłem twórców, to ta sytuacja jest skrajnie niezrozumiała i nie powinna nigdy mieć miejsca

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do The Last of Us Part II.

Źródło: twitter.com/LauraBaileyVO

Komentarze (232)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper