The Last of Us od HBO ma zakończyć się na 4. sezonach. Rola Abby najwyraźniej została już obsadzona

Filmy/seriale
3211V
The Last of Us 2 przedstawia historię Abby. Naughty Dog przygotowało fabularny zwiastun
Iza Łęcka | 17.08.2023, 08:20

Craig Mazin nie może oficjalnie pracować nad 2. sezonem „The Last of Us” przez strajk scenarzystów oraz aktorów, nie oznacza to jednak, że w głowach twórców nie tlą się kolejne pomysły na przedstawienie dalszej historii Joela i Ellie. Showrunner serialu HBO udzielił wywiadu redakcji The Hollywood Reporter, w którym zdradził szereg informacji.

„The Last of Us” można śmiało uznać za jeden z najgłośniejszych projektów HBO. Zrealizowany wspólnie z Sony serial zdominował początek 2023 roku, szybko stając się jedną z najchętniej oglądanych produkcji, która doczekała się aż 24 nominacji do nagród Emmy. Już kilka tygodni po emisji ostatniego epizodu stało się jasne, że stacja nie porzuci tak intrygującej opowieści.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozmawiając z THR, twórca przyznał, że po pertraktacjach z włodarzami HBO wyraziło zgodę na wystarczająco wysoki budżet, by zespół mógł zmierzyć się z rozbudową opowieści. Dość niespodziewanie Craig Mazin wspomniał o 4. sezonach serialu.

Nawet jeśli prowadzimy główną debatę na temat tego, co jest wymagane do zrealizowania drugiego, trzeciego, czwartego sezonu, zawsze wiem, że oni zawsze robią to w dobrej wierze i doceniają twórczą wartość serialu.

Gdy dziennikarz dopytywał, dlaczego wspomniano akurat o 4. sezonach, autor „Czarnobyla” potwierdził, że aktualnie tak prezentuje się plan na „The Last of Us”.

Jestem świadomy, że o tym wspomniałem. Nigdy nie wiadomo. [Serial - przyp. red.] może skończyć się na trzech lub pięciu [sezonach - przyp. red.]. Ale cztery wydają się dobrą liczbą. Niektóre sezony, ze względu na historię, którą opowiadamy, będą wymagały mniej odcinków, a inne będą wymagały więcej.

Prace nad 2. sezonem serialu zostały wstrzymane za sprawą strajku scenarzystów, dokładnie w momencie, kiedy ekipa HBO uczestniczyła w castingach do nowej opowieści. Podczas wywiadu Craig Mazin zasugerował, że wybrano już aktorkę, która wcieli się w Abby.

Być może [powiedział Mazin na pytanie, czy aktorka została wybrana - przyp. red.]. Strajk zatrzymał nas w miejscu. Sprawy były w toku. Słuchaj, Abby była pierwszą rolą, którą chcieliśmy się zająć. Mamy całkiem niezłe osiągnięcia w ogłaszaniu głównej obsady, a ludzie mówią: "Naprawdę?", co prawdopodobnie będzie kontynuowane. Więc widzowie mogą się nie zgadzać, ale myślę, że do tej pory zrobiliśmy to dobrze i wydaje się, że publiczność czuje, że zrobiliśmy to dobrze, a Akademia wydaje się uważać, że zrobiliśmy to dobrze.

2. sezon „The Last of Us” skoncentruje się na wydarzeniach z The Last of Us Part II, co wskazuje, że główni twórcy – Craig Mazin oraz Neil Druckmann – zdecydowali się podzielić fabułę na kilka sezonów. Biorąc jednak pod uwagę trwające strajki, nowe odcinki mogą zadebiutować na HBO dopiero po 2025 roku.

Źródło: The Hollywood Reporter

Komentarze (50)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper