Diablo 4 pod ostrzałem. Gracze atakują Blizzard za jakość oprawy i brak klimatu

Gry
7497V
Diablo 4
Iza Łęcka | 20.03, 11:38

Pierwsze godziny spędzone przy nowej odsłonie Diablo pozwoliły entuzjastom marki nie tylko przystąpić do pojedynku z Aszawą, ale sprawdzić efekty prac studia. Nie obyło się bez gorzkich słów – wielu graczy nie pozostawia na deweloperach suchej nitki, porównując nadciągającą produkcję do gry mobilnej czy wcześniejszych odsłon.

Beta Diablo 4 była dla wielu graczy jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów zeszłego tygodnia. Mimo że Blizzard mocno pracował nad poprawkami i zapewnieniem społeczności jak najlepszych wrażeń, nie obyło się bez pewnych kłopotów. Do problemów na serwerach dołączają jeszcze dodatkowe przeszkody – społeczność zwróciła bowiem ogromną uwagę na przyjęty przez studio styl artystyczny, który co tu dużo mówić, wielu odbiorcom bardzo się nie spodobał.

Już po publikacji materiału ukazującego rozgrywkę na kanapie twórcy spotkali się z bardzo negatywnym przyjęciem. Niektórzy sympatycy serii mocno krytykowali jakość oprawy wskazując, że nie będziemy mieć do czynienia z produkcją czerpiącą garściami z najlepszych odsłon serii, bo brakuje jej mrocznego klimatu i grafiki odznaczającej się wysokim poziomem. Część graczy śmiało porównywało Diablo 4 do produkcji mobilnej.

„Zaraz, dlaczego to wygląda jak Diablo 3+Diablo Immortal? Nie chodzi tylko o kolorystykę - chodzi o UI i animacje wszystkiego. To dosłownie wygląda w 99% jak te z D3 i DI. Halo, Blizzard?”

„Wygląda jak gra, która została wydana 15 lat temu”.

„To wygląda bardziej jak rozszerzenie D3 niż D4. Naprawdę mam nadzieję, że to jest tylko to jak gra wygląda na konsolach, kiedy mamy do czynienia z kanapowym co-opem i jakimiś funkcjami rozjaśnienia dla ludzi, którzy siedzą daleko od ekranu, lub włączonymi funkcjami dostępności, ponieważ wygląda to ekstremalnie jak gra mobilna i to nie jest to, co chciałbym zobaczyć na PC”.

„Proszę nie mówcie mi, że Diablo IV (gra na którą tak długo czekaliśmy) będzie tak wyglądać :( Czy jest jakaś mikrotransakcja, która sprawi, że będzie to wyglądało tak jak powinno?”

„Gra wygląda jak gra mobilna. Myślałem, że ta gra będzie mroczniejsza i bardziej przerażająca... ale jest prawie jak Diablo 3 z nowymi teksturami”.

„Wygląda dużo inaczej niż wersje, które widzieliśmy wcześniej. Wygląda to teraz bardziej jak gra arcade/mobilna. Fonty też są okropne”.

„Omg, dev mówi, że czerpali inspirację z Diablo 1, które kochali. Tak samo jak społeczność, ale to nie przypomina Diablo 1 ani 2. Tutaj Diablo 3 spotyka Immortal”.

Diablo 4 doczekało się także rozmaitych porównań wersji na różnych sprzętach. Poniżej możecie zobaczyć fragmenty rozgrywki na konsolach Xbox, PlayStation oraz PC. Blizzard zwraca ogromną uwagę na sygnały zwrotne od społeczności, dlatego możemy przypuszczać, że po zakończeniu testów deweloperzy odniosą się do wszelkich uwag i przyjrzą się niektórym niedogodnościom – nie wiadomo jednak, czy drastyczna zmiana atmosfery produkcji będzie w ogóle możliwa.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Diablo 4.

Źródło: YouTube. com + MMORPG.org.pl

Komentarze (224)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper