Forspoken jest promowane przez „fałszywe” opinie. Premierowy zwiastun pod lupą

Gry
1865V
Forspoken Frey Holland
Wojciech Gruszczyk | 23.01, 18:38

Square Enix przygotowało premierowy zwiastun Forspoken, który nie jest specjalnie rozbudowany, ale na materiale pojawia się kilka przyjemnych słów określających grę. Okazuje się jednak, że... Square Enix wyrwało z kontekstu kilka słów i przekształciło je, by chwalić swój produkt.

Dzisiaj pojawiły się pierwsze recenzje Forspoken, które potwierdzają, że produkcja ma pewne problemy. Square Enix nie zdecydowało się jednak na ostateczne opinie dotyczące gry i przygotowało premierowy zwiastun korzystając z opinii dziennikarzy, które miały pochodzić z zapowiedzi.

Jak się jednak okazuje Square Enix wykorzystało słowa w taki sposób, by jak najlepiej zaprezentować produkcję... czasami nawet zmieniając pierwotne znaczenie słów. Sytuację przedstawił Derek Lieu.

„Bardzo chciałbym wiedzieć, czy cytowane tu portale wyraziły zgodę na wykorzystanie ich cytatów? Bardzo dobre badania @Derek_Lieu! Obejrzyj pełne wideo tutaj https://vm.tiktok.com/ZMYdRoD33/”.

Autor materiału postanowił sprawdzić, skąd dokładnie pochodzą słowa lub krótkie zdania wykorzystane w zwiastunie i okazuje się, że Square Enix nagina rzeczywistość.

„Beautiful” prezentowane przez Square Enix pochodzi z grudniowej publikacji Distractify, jednak dziennikarz wykorzystał słowo w całym kontekście i nie chodziło o to, by podkreślić, że gra jest „piękna”, a bardziej pokazać „potencjał” – pełne zdanie brzmi następująco: „Forspoken ma potencjał, by być piękną grą opartą na historii[...]”.

„Impressive” od Game Informera nie pochodzi z zapowiedzi, a wiadomości prezentującej zwiastun rozgrywki ze State of Play – na filmie mogliśmy zobaczyć, jak główna bohaterka podróżuje i autor newsa napisał: „zdolności przemieszczania Frey są imponujące, pozwalając na szybkie poruszanie się w walce i poza nią”. Redaktor nie chciał podkreślić, że „gra jest imponująca”, a po prostu jeden z elementów całej produkcji, ale słowo wyrwane z kontekstu sugeruje coś zupełnie innego.

Podobnych przykładów znajdziecie więcej, a Square Enix po prostu wyciągnęło ze zdań pojedyncze słowa, które nie określają całej gry, a poszczególne mechaniki. Jednak zaprezentowany zwiastun sugeruje, że dziennikarze właśnie w taki sposób określają Forspoken.

Źródło: Kotaku

Komentarze (82)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper