Warhammer 40,000 Darktide zachwycił Digital Foundry. Piękna grafika w grze, która niedługo trafi na XSX

Gry
845V
Warhammer 40,000: Darktide
Bartosz Dawidowski | 09.12.2022, 11:09

Warhammer 40,000: Darktide cieszy się ogromnym zainteresowaniem na PC (tylko na Steam gra uzyskuje wyniki na poziomie ponad 100 tysięcy osób bawiących się jednocześnie). Sprawdźmy, jak produkcja, która trafi niedługo na Xbox Series X|S prezentuje się w zakresie grafiki.

Specjaliści od oprawy wizualnej w grach zdążyli już wykonać dokładną analizę Warhammer 40,000: Darktide, projektu działającego na autorskim silniku Fatshark. Wnioski płynące z tego testu od Digital Foundry są w największym skrócie takie: studio Fatshark wykonało kawał dobrej roboty. W strzelance doskonale wygląda Ray Tracingy a całość podsumowana jest w słowach: „Darktide oferuje oszałamiająco wysoką jakość grafiki”. Możemy zatem oczekiwać naprawdę pięknej oprawy również na Xbox Series X|S. Gra trafi na current-genowe konsole Microsoftu już niedługo, prawdopodobnie w pierwszych miesiącach 2023 roku.

”Darktide to jedna z najpiękniejszych produkcji multiplayerowych, jakie widziałem, oferująca przywiązanie do detali i ogólną jakość, kojarzącą się z najlepszymi grami, oferującymi znacznie wolniejszą rozgrywkę singleplayer” – stwierdza redaktor Digital Foundry.

By wygenerować tak piękną grafikę trzeba oczywiście posiadać mocną konfigurację PC. Nawet z kartą graficzną RTX 4090 można doświadczyć małych spadków animacji z poziomu 60 fps przy włączonym Ray Tracingu, co redakcja prezentuje w 11 minucie nagrania. W testach redakcji okazuje się również, że w tytule wspaniale działa FSR 2 i DLSS, oferując znacznie wyższy framerate, niż natywnie, bez mocno zauważalnego pogorszenia obrazu (14 minuta filmiku).

W tym miejscu czeka na was przegląd ocen Darktide.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=lgz8hvLEjZo

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper