The Game Awards 2022 – jak oceniacie wydarzenie? Podsumowujemy i zbieramy zapowiedzi oraz materiały

Gry
5199V
The Game Awards 2022
Wojciech Gruszczyk | 09.12.2022, 20:29

Geoff Keighley nie zawiódł? Właśnie zakończono The Game Awards 2022, podczas którego mogliśmy zobaczyć całą masę zróżnicowanych gier. Poznaliśmy także najlepsze produkcje ostatnich 12 miesięcy, ale czy warto było zarwać nockę dla imprezy?

The Game Awards 2022 – oczami redakcji PPE.pl

Roger: Początek imprezy zagospodarował sobie głos Kratosa - Christopher Judge - który nie chciał zejść ze sceny zajmując prawie 20 minut czasu antenowego. Pomogła włączona muzyka w tle. A Gabe Newell pewnie ocierał już pot z czoła, wszak każda minuta to kolejny rozdany Steam Deck. No i TGA bez Kojimy i Faresa to nie TGA ;) Ale tym razem Hideo zabrał ze sobą faktycznie świetny zwiastun Death Stranding 2. Poza tym fakt uczestnictwa w gali takich sław jak Al Pacino, Michael Madsen, obsada serialu The Last of Us czy Daniel Craige to już najwyższa półka aktorska i kolejny kamyczek do ogródka prestiżu. TGA to w tej chwili najciekawsza impreza growa w roku i zobaczyliśmy choćby takie projekty jak Hades 2, Judas (nowa gra Levine’a), kolejna produkcja twórców Celeste, gameplay z nowego Jedi, znakomity zwiastun Diablo 4, nowe Transformersy, Armored Core, Final Fantasy XVI i wiele więcej. Jak dla mnie balans między dużymi hitami AAA a indykami został zachowany i tegoroczne TGA oglądało mi się po prostu bardzo dobrze. A że niektóre kategorie nie wiedzieć czemu dostają miejsce na głównej scenie a inne, dużo ważniejsze są spychane do suchego ogłoszenia wyniku? Taka już formuła tej gali. Dla mnie bardzo fajnie, że w tym roku japońskie studia mocno odcisnęły swoją obecność na gali. No i mam takie spaczenie, że zawsze lubię na koniec dostać jakąś bombę, a tu jej nie było. Elden Ring jako gra roku – bardzo słusznie. 
Ocena: 5/6

Wojtek: Zobaczyliśmy dzisiaj wiele mocnych produkcji i znacząca część tytułów zadebiutuje już za kilka miesięcy. Na The Game Awards 2022 nie zabrakło wielkich niespodzianek i otrzymaliśmy sporo ciekawych zwiastunów oraz wielu deweloperów potwierdziło daty premier nadciągających tytułów. Świetnie prezentuje się Death Stranding 2, pewnie zagram w dodatek do Horizona, Cyberpunk 2077: Phantom Liberty wygląda bardzo dobrze, a w Armored Core 6 Fires of Rubicon muszę zagrać w dniu premiery. To była naprawdę dobra impreza.
Ocena: 6/6

Igor: Tegoroczne The Game Awards rzeczywiście jest jednym z najlepszych. Pokazano nam Armored Core VI, Crash Team Rumble, kozacki zwiastun Final Fantasy XIV, świetne Death Stranding 2 i wiele innych zajebiaszczych zapowiedzi. Jakieś słabe punkty? Może za dużo bzdurnych reklam jak oduzależniacz dla vape'owców, czy jak to się tam na nich mówi. No i znalazło się miejsce dla kilku niespodzianek. Nagroda GOTY dla Elden Ring w pełni zasłużona.
Ocena: 6/6

Mateusz: Miało być krótko, wyszło podobnie, jak w poprzednich latach, a nawet i dłużej. Czy to źle? Oczywiście, że nie, bo gry ukazane na TGA 2022 zmiażdżyły system. Już podczas pre-showu zauważyłem dwie perełki, które mnie zainteresowały, a podczas głównego przedstawienia na palcach jednej ręki zliczyłbym tytuły, których zwiastuny nie sprawiły, że moje serce zabiło choć przez chwilę szybciej. TGA 2022 wypadło zdecydowanie lepiej od pseudo-E3 z tego roku, jak i Gamescomu - ba, to najlepsza impreza od przynajmniej kilkunastu miesięcy - nowa gra Kojimy, przepięknie wyglądające DLC do Horizon, nowa gra twórców Vampyra, Diablo 4, Baldur's Gate 3, FInal Fantasy XVI, a nawet i Star Wars Jedi Survivor czy bomba na koniec w postaci Armored Core... cóż chcieć więcej? 
Ocena: 6/6

Maciej: Dla mnie tegoroczne The Game Awards znowu podniosło poprzeczkę. Oprawa w Microsoft Theatre była piękna, całość wydarzenia stworzono z wielką pompą, a obecność znanych aktorów i postaci ze świata gamingu nadały tej imprezie dodatkowego prestiżu. Bardzo dobrze, bo rozdanie growych oscarów powinno wyglądać w taki sposób! Geoff, znowu to zrobiłeś! Pokazano niesamowicie dużo dobrych gier, mnóstwo next-genowych tytułów, które doprawdy zwalają z nóg. Najbardziej nie mogę się doczekać Diablo IV, ale z niecierpliwością wypatruję też Jedi Ocalały. Trudno faktycznie wybrać jedną pozycje, bo na horyzoncie majaczy kapitalny dodatek do Cyberpunka, który mną dosłownie pozamiatał. Przepięknie wygląda i widać, że rezygnacja z PS4 i XOne przyniosła wspaniałe rezultaty. Niesamowite wydarzenie i tegoroczne TGA zasługuje na maksymalną ocenę z mojej strony. Po raz pierwszy nie żałuję, że zarwałem nockę, chociaż dla TGA robię to regularnie od lat. 
Ocena: 6/6

Jak oceniacie wydarzenie? W tym miejscu znajdziecie wszystkie informacje:

Jak oceniacie The Game Awards 2022?

6/6
738%
5/6
738%
4/6
738%
3/6
738%
2/6
738%
1/6
738%
Pokaż wyniki Głosów: 738
Źródło: The Game Awards 2022

Komentarze (173)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper