Pokemon Scarlet/Violet „w gorszym stanie technicznym niż Cyberpunk 2077”. Coraz więcej graczy żąda refundacji

News
1970V
Pokemon Scarlet/Violet - Startery
Iza Łęcka | Wczoraj, 08:39

Nintendo oraz Game Freak mogą świętować. Kolejna odsłona skupiająca się na trenowaniu i rozwijaniu sympatycznych stworków sprzedaje się na pniu, przebijając rekordy. Zanim jednak będzie można otwierać szampany przed deweloperami coraz większe wyzwanie – wielu graczy nie zadowala stan pozycji, dlatego kierują prośby o zwrot.

Pokemony są marką o niezaprzeczalnej sile, dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że debiutujące gry cieszą się ogromną popularnością. Najnowsza część, Pokemon Scarlet/Violet, w trzy dni od premiery podwoiła wynik God of War Ragnarok, bezsprzecznie zdobywając pozycję lidera w rankingu sprzedaży w Wielkiej Brytanii i wpływając na zainteresowanie Nintendo Switchem. Ten idealny obraz debiutu burzy jeden szkopuł – słaby stan techniczny pozycji.

Już w recenzji dostępnej na naszym portalu mogliście przeczytać o niezbyt zadowalającym wykonaniu Pokemon Scarlet/Violet – to zdanie podzielało wielu innych recenzentów, którzy poniekąd wskazywali na pewne niedomagania Nintendo Switcha. Materiały udostępnianie przez graczy w minionym tygodniu dobitnie pokazywały, że tytuł nie radzi sobie w wielu aspektach.

Redakcja Digital Foundry nie pozostawiła tematu bez odpowiedzi i sprawdziła Pokemon Scarlet/Violet. Co tu dużo mówić, ostatnie odsłony Pokemonów nie należały do udanych pokazów technicznych możliwości deweloperów, jednakże nowa produkcja pozostawia wiele do życzenia. Specjaliści wskazują, że tytuł celuje w 30 klatek na sekundę, lecz cierpi z powodu nieustannych spadków płynności i zacięć.

„W skrócie, Pokémon Scarlet i Violet po prostu nie spełniają standardów innych tytułów Pokémon. Jest tak wiele rażących problemów technicznych, że trudno będzie je wszystkie opisać, ale najbardziej podstawowym problemem jest słaby projekt wizualny i jakość zasobów. Scarlet i Violet są nijakie i wyglądają niezwykle prosto: zasoby środowiskowe są niskiej jakości, z podstawową geometrią, brzydkimi teksturami i prostymi projektami. Z daleka, elementy otoczenia wyglądają najgorzej, pozbawione większości szczegółów i całkowicie pozbawione cieni”.

„Poza tym nie ma zbyt wielu pozytywnych rzeczy, które mogę powiedzieć. I to niestety rozciąga się na jakość obrazu i wydajność. W trybie zadokowanym gra działa w rozdzielczości od 720p do 1080p, zazwyczaj oscylując wokół 864p podczas rozgrywki. Tryb przenośny ma zakres rozdzielczości od 576p do 720p, choć poza miastami zazwyczaj pozostaje przy lub w pobliżu 720p. W praktyce jakość obrazu w trybie zadokowanym jest wątpliwa. (...) Gra w trybie przenośnym wypada nieco lepiej, ale nie jest szczególnie czysta, zwłaszcza gdy spada rozdzielczość”.

W parze z nieusatysfakcjonowanymi dziennikarzami idą także klienci. Coraz więcej graczy zwraca się do Nintendo o refundację Pokemon Scarlet/Violet. W sieci znajdziemy szereg relacji niezadowolonych odbiorców, którzy po wielu próbach sprawdzenia pozycji zdecydowali się na zwrot – padają nawet śmiałe opinie, że gra jest w słabszym stanie niż Cyberpunk 2077 w okresie premiery.

„Pokemon Scarlet/Violet został wydany w gorszym stanie technicznym niż Cyberpunk 2077. Naprawdę zabawne, jak bardzo Game Freak dostaje wolną rękę z tą marką”.

„Nintendo zwróciło moją cyfrową kopię Pokémon Violet, która jest po prostu zbyt zepsuta. Wybiorę ją ponownie, gdy zostanie naprawiona. Jeśli chcecie zwrotu pieniędzy dajcie znać, że powinniście go otrzymać”.

„Co więcej, po tym, jak powiedzieli, że refundacja jest możliwa, dali mi również znać, że istnieją strony internetowe z recenzjami zewnętrznych twórców i aby sprawdzić je przed zakupem w przyszłości. To prawie jak stwierdzenie, że marki Nintendo i Pokemon nie są już znakiem jakości, którym kiedyś były. Naprawdę smutne, ale przynajmniej dostałem moje pieniądze z powrotem” - przyznał jeden z klientów.

Część sympatyków Pokemonów wskazuje jednak, że doświadcza kłopotów z odzyskaniem pieniędzy za produkcję, a przedstawiciele sklepu powołują się na regulamin i politykę działania firmy.

„Pokemon Violet ledwo działa na moim Switchu OLED, wszędzie są błędy, działa w 20FPS lub niżej, a scena w klasie po prostu rani moje oczy. Proszę o zwrot pieniędzy za to, bo jest to wprost nie do ogrania. Wydaje mi się, że jednak nie dojdzie do tego. #PokemonScarletViolet”

Poniżej możecie sprawdzić dokładną analizę Digital Foundry.

Źródło: VGC/ Digital Foundry YouTube

Komentarze (98)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper