Wydawca GTA zaopiekuje się grą Polaków. Twórcy Ghostrunnera nawiązują współpracę z gigantem branży

News
350V
Ghostrunner One More Level
Iza Łęcka | 24.11, 13:31

One More Level zyskało nowego wydawcę. Nieoczekiwanie polskie przedsiębiorstwo nawiązało kontakt z przedsiębiorstwem czuwającym chociażby nad produkcjami Rockstar Games. Nowa umowa pozwoli rozwinąć możliwości deweloperów.

Debiutujący w 2020 roku i osadzony w cyberpunkowych klimatach Ghostrunner był jedną ze sporych niespodzianek, która została przyzwoicie przyjęta przez graczy. Po pracach nad rozwojem pierwszej części (przygotowaniu wydania na Nintendo Switcha, next-genowej wersji pozycji czy dodatku), przyszedł czas na stworzenie kontynuacji. Polacy nie posiadają już praw do marki, dlatego nakładem 505 Games Ghostrunner 2 powinien zadebiutować pod koniec 2023 roku.

One More Level jednak nie traci tempa i nawiązuje kolejną współpracę – tym razem z Take-Two Interactive, które będzie wspierać studio w pracach nad nową grą o kodowej nazwie Cyber Slash. Kontrakt umożliwi swobodną realizację projektu równolegle z Ghostrunnerem 2.

„Zawarte z Take-Two Interactive porozumienie ma przełomowy charakter. Łączymy siły z gigantem globalnego rynku gier, by wspólnie zrealizować projekt gry w ramach nowego, stworzonego przez nas od podstaw uniwersum. Konsekwentnie realizujemy plan rozwoju naszej firmy, zwiększając wartość Spółki dla Akcjonariuszy. Naszą ambicją jest dołączenie do grona czołowych światowych producentów dynamicznych gier akcji i jesteśmy przekonani, że współpraca z Take-Two Interactive wydatnie przybliży nas do jego realizacji” - komentuje Szymon Bryła, prezes One More Level.

Zgodnie z zawartą z Take-Two Interactive umową One More Level pozostanie wyłącznym właścicielem tytułu oraz będzie odpowiadać za całość prac deweloperskich. Nad marketingiem oraz promocją nowej pozycji będzie czuwać Private Division.

Radosław Ratusznik, wiceprezes One More Level, podkreślił, że Cyber Slash będzie przedsięwzięciem studia o dotychczas największej skali i efekcie końcowym – twórcy planują wypuścić na rynek wyjątkową, ambitną i bezkompromisową grę akcji, w której potencjał bardzo wierzą. Nawiązanie kontaktu z Take-Two będzie nie tylko istotnym wsparciem merytorycznym dla deweloperów, ale również poskutkuje możliwościami zwiększenia rozmiarów zespołów i pełnego wykorzystania zasobów studia.

Źródło: Informacja prasowa - Better Gaming Agency

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper