Ghostrunner nie jest już polskim IP. Studio zrzekło się praw do marki za dużą kwotę

News
1468V
Ghostrunner to dobra odskocznia od gier, które przechodzą się same
Iza Łęcka | 28.04, 10:42

W październiku 2020 roku na rynku zawitała niespodzianka od All in! Games, która spotkała się z całkiem entuzjastycznym przyjęciem. Sukces gry osadzonej w cyberpunkowych realiach był na tyle duży, że 505 Games szybko podjęło decyzję o kupnie marki. Nowy wydawca zapowiedział kontynuację, natomiast obecnie przejął 100% praw do IP.

Ghostrunner okazał się globalnym sukcesem – Polacy w zaledwie dobę od debiutu wygenerowali 2,5 mln euro, dzięki którym zwróciły się koszty produkcji. Zainteresowanie pozycją zostało dostrzeżone przez 505 Games, które za 5 mln euro przejęło markę.

Na mocy pierwotnych ustaleń All in! Games zachowało wówczas prawa do udziału w zyskach ze sprzedaży, okazuje się jednak, że globalny wydawca idzie o krok dalej. Polscy twórcy otrzymają ponad 1,5 mln euro, by zrzec się reszty praw do pozycji.

„Podpisane porozumienie zmienia obowiązujące dotąd ustalenia. Otrzymana oferta od 505 Games została przez nas bardzo dokładnie przeanalizowana. Biorąc pod uwagę przewidywane przychody z gry - przedstawione warunki są dla nas korzystne. Dodatkowo zawarta umowa zwalnia nas z obowiązku realizacji jakichkolwiek prac do tego projektu. Za zrzeczenie się praw do gry otrzymamy od 505 Games kwotę 1,56 mln euro”– mówi Marcin Kawa, prezes zarządu All in! Games.

Pierwsza płatność (800 tys. euro) wpłynie na konto przedsiębiorstwa w ciągu dziesięciu dni roboczych od podpisania umowy, natomiast druga transza wynosząca 760 tys. euro trafi do studia nie później niż 10 lipca 2022 roku.

Przypomnijmy, że w marcu tego roku na rynku zadebiutowało DLC Project_Hel.

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper