Lies of P na ostatniej prostej. Twórcy wkraczają w ostateczną fazę rozwoju

Gry
572V
Lies of P
Iza Łęcka | 23.11.2022, 12:24

Najnowsza produkcja Round8 Studio oraz NeoWiz Games coraz bardziej zmierza w kierunku premiery. W najnowszym wywiadzie jeden z deweloperów zdradził, na jakim etapie znajduje się mroczny i wymagający projekt czerpiący garściami z historii Carlo Collodiego.

Lies of P jest tytułem, który intryguje od pierwszych zapowiedzi. Alternatywna wersja baśni o drewnianym chłopcu przeniesie nas do bardzo brutalnego miasta Krat, którego stylistyka sięgająca do Belle Epoque i poszczególne części będą nieco różnić się od siebie, dając jak najbardziej odmienne doświadczenie. Jednocześnie nie bez znaczenia okażą się „kłamstwa” bohatera i możliwości jego modyfikacji – by poradzić sobie w wymagającym środowisku, protagonista będący mechaniczną lalką będzie mógł ulepszać wybrane części swojego ciała. Nie ulega wątpliwości, że entuzjaści gatunku soulslike szykują się na bardzo miodny gameplay.

Dalsza część tekstu pod wideo

W rozmowie z dziennikarzami z portalu 4Gamers, Choi Ji-Won, reżyser produkcji, opowiedział nieco więcej o zaliczonych przez koreańskie studio kamieniach milowych. Dla wszystkich czekających na debiut mamy całkiem dobrą wiadomość – Lies of P zostało niemal ukończone, a deweloperzy pracują jeszcze nad kilkoma elementami.

„Ogłosiliśmy w sierpniu, że gra jest ukończona w 70%, ale teraz jest w znacznie bardziej zaawansowanym stanie. Większość rozwoju została zakończona, a reszta jest w fazie montażu, naprawiamy błędy, dopracowujemy i kładziemy ostateczny nacisk na wykończenie”.

Choć słowa reżysera gry są niezwykle obiecujące, nie zdradził on najważniejszej informacji – kiedy możemy liczyć na ujawnienie ostatecznego terminu premiery. Jak na razie wiadomo, że inspirowana Bloodborne pozycja znajdzie się na rynku w 2023 roku i zaoferuje całkiem okazałą opowieść. Poznanie jej głównej części zajmie przynajmniej 30 godzin.

Źródło: Push Square

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper