Lies of P pokaże mroczną stronę historii Pinokia. Twórcy ujawniają, dlaczego wybrali świat Carla Collodiego

Gry
1266V
Lies of P
Iza Łęcka | 29.08.2022, 12:27

Jedną z najważniejszych gier targów gamescom było Lies of P, które nie tylko zostało zaprezentowane w trakcie Opening Night Live, ale twórcy uchylili rąbka tajemnicy i pokazali grę w akcji. W jednym z ostatnich wywiadów reżyser produkcji zdradził, dlaczego nowy soulslike został tak nietypowo  umiejscowiony w świecie wykreowanym przez włoskiego pisarza.

W Lies o P gracze wcielą się w Pinokia, mechaniczną lalkę, która przemierzając poszczególne części mrocznej metropolii będzie poszukiwać Geppetto. Zwiastun z Kolonii ukazuje spotkanie dwóch postaci, ale to początek opowieści, w której istotne okażą się "kłamstwa" głównego bohatera - ich wpływ na główne wydarzenia oraz pojawiających się wrogów będzie bardzo duży. Deweloperzy z Round 8 Studio oraz NeoWiz Games planują dostarczyć pozycję, która zajmie nam ponad 30 godzin, będzie odznaczać się rozmaitymi broniami oraz bossami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Choi Ji-Won, reżyser Lies o P, rozmawiał z redakcją IGN i opowiedział, dlaczego zespół umiejscowił grę w świecie najbardziej znanym z animacji Disneya, w której fabuła koncentruje się na losach drewnianej pacynki pragnącej zostać prawdziwym chłopcem:

„Najpierw musieliśmy odnaleźć znaną produkcję, jest to nasza pierwsza gra Soulslike, więc chcieliśmy od początku mieć bazę odbiorców. Dlatego najpierw czerpaliśmy ze znanej historii, a potem dodaliśmy do niej własny twist”.

Deweloperzy planują przedstawić mroczną stronę opowieści, której nie pokazała korporacja Myszki Miki:

„Kiedy myślisz o Pinokio, ludzie pomyślą o Disneyu, ale Disney uczynił Pinokia trochę dziecinnym, a tak naprawdę jeśli spojrzysz na oryginalną historię, jest ona dość mroczna i dla dorosłych”. 

W trakcie sprawdzania Krat możemy liczyć na różnorodne lokacje, które nie są umiejscowione w otwartym świecie – studio pracowało nad funkcjami, które rozszerzą nasze doświadczenie i nadadzą atmosferę otwartego świata. Ji-Won podkreślił, iż ważnym aspektem historii były rozmaite scenerie – Pinokio przeżył rozmaite przygody w różnych miejscach. Ich bogactwo sprawiło, że studio postanowiło czerpać inspirację z książki Carla Collodiego.

Poznajcie nasze wrażenia z Lies o P

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper