Sonic Frontiers notuje rekordowy wynik. Produkcja sprzedaje się wyśmienicie w Japonii

News
1056V
Sonic Frontiers
Kajetan Węsierski | 20.11, 08:30

Sonic Frontiers to zdecydowanie jeden z najgłośniejszych tytułów bieżącego miesiąca. Produkcja spotkała się z bardzo dobrym odbiorem (naszą recenzję możecie znaleźć w tym miejscu), a pomimo kilku niedociągnięć i mniejszych błędów, odważne decyzje deweloperów wyszły raczej pozytywnie. Kontrowersyjne rzucenie Superszybkiego Jeża do otwartego świata w pewnym sensie zaowocowało, choć na ostateczne efekty musimy jeszcze poczekać.

Już teraz można jednak stwierdzić, że zainteresowanie grą było bardzo duże - niemal rekordowe. Zgodnie z najnowszymi danymi, które pojawiły się ostatnio w Internecie, Sonic Frontiers jest największym debiutem z serii od 18 lat - w samej Japonii! Ostatni raz lepszy wynik miał miejsce w 2003 roku, gdy premierę miało Sonic Heroes. Należy jednak zaznaczyć, że po doliczeniu do rezultatu sprzedaży cyfrowej, najnowsza odsłona powinna wskoczyć na podium.

Dwa pierwsze miejsca zdają się jednak niemożliwe do dogonienia. Zajmują je bowiem Sonic Adventure oraz Sonic Adventure 2, które debiutowały z wynikami wynoszącymi kolejno 176 614 oraz 84 508 egzemplarzy. Przy 46 276 są to liczby niesamowite, choć kilka kolejnych tysięcy powinna dodać sprzedaż cyfrowa. I miejmy nadzieję, że tak się stanie, albowiem będzie to kolejny dowód dla SEGI, że czasem warto pokusić się o odważny eksperymenty. Graliście? Jak wrażenia?

Sonic sprzedaż w Japonii

Źródło: Twitter - Game Data Library

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper