Sonic Adventure 2

Sonic Adventure 2

8,2
49 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS3 8.3
X360 8.3
GC 6.5
DC 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.10.2012
Europa:
03.10.2012
Polska:
03.10.2012
Producent:
Sonic Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Platformowa
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.10.2012
Europa:
03.10.2012
Polska:
03.10.2012

Sonic Adventure 2 - opis gry

Sonic Adventure 2 HD to gra platformowa wyprodukowana przez studio Sonic Team i wydana przez firmę Sega w październiku 2012 na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 w dystrybucji cyfrowej. Gra w 2001 roku zadebiutowała na konsoli Dreamcast, następnie doczekała się portu na GameCube’a, a edycja HD na PS3 i X360 to zremasterowana wersja jedenastoletniego klasyka z ostatniej konsoli koncernu Sega.

Fabuła Sonic Adventure 2 HD wydaje się być dojrzalsza niż we wcześniejszych przygodach najszybszego jeża na świecie. Gracz śledzi dwa wątki fabularne, Hero Side oraz Dark Side, aby poznać finał historii w zamykającym grę epilogu The Last Story. W wątku Hero głównym bohaterem jest maskotka Segi, czyli Sonic, a towarzyszą mu Tails i Knuckles. Dark Side przemierzamy w skórze Shadow, czarnego jeża o niezwykłej szybkości i sprawności, bardzo przypominającego swojego odwiecznego wroga, Sonica. Partnerami Shadowa są natomiast Rogue i Doktor Eggman. Obie linie fabularne znajdują swój finał w The Last Story, który wieńczy historię Sonic Adventure 2 HD.

Sonic Adventure 2 łączy w sobie formułę zabawy znaną z platformówek 3D i 2D. Pod względem rozgrywki Adventure 2 mocno przypomina starsze odsłony serii. Rozbudowane plansze pełne są złotych pierścieni, które chronią Sonica przed śmiercią tak długo, jak w posiadaniu gracza znajduje się co najmniej jeden z nich. Na planszach rozgrywanych w ciele innych niż Sonic i Shadow bohaterów bawimy się na trochę innych zasadach, m.in. biorąc udział w walkach mechów i poszukując zakopanych skarbów. Istnieje także możliwość wstąpienia do baru, w którym regeneruje się życie, a który zasilany jest pierścieniami. Na planszach poukrywano kapsuły, których odnalezienie skutkuje otrzymaniem jakiegoś bonusu. Postaci posiadają dedykowane tylko dla siebie power-upy, które zwiększają możliwości bohatera. Aby dodatkowo urozmaicić gameplay, deweloper udostępnił m.in. sekcje wyścigowe czy opiekę nad stworzonkiem Chao.

Druga odsłona Sonic Adventure liczy sobie już dwanaście lat i ciężko, aby zachwycała jakością oprawy wizualnej. Mimo to, po solidnej dawce cyfrowego koksu, gra wygląda schludnie, charakteryzuje się żywą kolorystyką i działa bardzo płynnie, co w przypadku tak dynamicznej pozycji jest niezwykle ważne. Sonic otrzymał również obsługę trofeów i osiągnięć.

Wideo - Sonic Adventure 2

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper