Death Stranding osiąga sukces. Hideo Kojima świętuje 3. urodziny tytułu i potwierdza wynik gry

News
905V
Death Stranding
Iza Łęcka | 08.11, 12:26

Po 3 latach od premiery na PlayStation 4 Death Stranding osiągnęło kolejny znaczący kamień milowy. Japoński deweloper wraz ze swoim zespołem celebrowali następną rocznicę produkcji i cieszyli się zdobyciem zainteresowania tak szerokiego grona odbiorców.

Po odejściu z Konami Hideo Kojima zaoferował fanom tylko jedną historię, lecz enigmatyczne Death Stranding na trwałe wpisało się w świadomości entuzjastów gier wideo. Na początku tytuł trafił na PlayStation 4, później został przeniesiony na komputery osobiste, natomiast rozbudowane wydanie zadebiutowało na PS5 i PC, by w ostateczności z historią Sama Portera zapoznali się także subskrybenci PC Game Pass.

Autorzy mają spore powody do zadowolenia, ponieważ Death Stranding okazał się wielkim sukcesem, który zainteresował 10 mln graczy. Kojima Productions nie wskazało, ile dokładnie egzemplarzy sprzedało się na poszczególnych platformach, jednakże wynik nowego IP jest naprawdę satysfakcjonujący.

„Cieszy mnie myśl, że na świecie jest ponad 10 milionów "Samów" (graczy), a wszyscy są ze sobą luźno związani”.

„Świętowaliśmy ze wszystkimi 3 rocznicę wydania gry DEATH STRANDING w wersji na PS4 oraz "ponad 10 milionów tragarzy" DEATH STRANDING. Co do tortu, poprosiliśmy "Raimundę", która zrobiła legendarny tort, aby zrobiła to ponownie”.

„I uczciliśmy to grupowym zdjęciem”.

Aktualnie Japończyk pracuje nad tajnym tytułem dla Microsoftu i najprawdopodobniej rozwija Death Stranding 2. W zeszłym tygodniu wyciekły materiały ukazujące produkcję zatytułowaną Overdose.

Źródło: Twitter: Hideo Kojima

Komentarze (49)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper