Bethesda świętuje 25 urodziny marki Fallout. Todd Howard zdradza kulisy powstania Fallout: New Vegas

News
727V
Fallout New Vegas
Bartosz Dawidowski | 04.11, 11:17

Marka Fallout obchodzi 25 urodziny. Bethesda nie omieszkała nam o tym przypomnieć i robi to konsekwentnie od kilku tygodni, publikując kolejne wspomnieniowe materiały wideo.

Bethesda świętuje 25 rocznicę premiery marki Fallout i publikuje kolejne materiały wideo, poświęcone tej roleplayowej serii. W klipach możemy posłuchać wypowiedzi Todda Howarda, który opowiada m.in. o współpracy ze studiem Obsidian. Deweloper ujawnił w filmiku „Survivng the Desert Wasteland”, że Fallout New Vegas miał być pierwotnie tylko dużym rozszerzeniem do Fallout 3. W pewnym momencie prac Todd Howard uznał jednak, że projekt jest tak mocny, że powinien zmienić się w pełną produkcję standalone. W filmiku nie brakuje wypowiedzi m.in. Josha Sawyera, reżysera rewelacyjnego Fallout: New Vegas.

W kolejnych materiałach wideo Bethesda przypomina o fenomenalnej ścieżce dźwiękowej z pierwszego Fallouta, która zainspirowała Inona Zura w przygotowaniu kompozycji z Fallout 3, Fallout 4 i 76. Amerykańska korporacja opowiada też o wzlotach i upadkach Fallout 76 (materiał „Fallout with Friends”) o tym, jak tworzono system VATS oraz o niespodziewanym sukcesie Fallout Shelter, projektu free-to-play, którego stworzenie zaproponował Todd Howard, w który zagrały miliony osób.


Warto zerknąć również na znakomity materiał o społeczności fanow Fallout 76 – jednej z najbardziej przyjaznych i zgranych grup miłośników online’owej zabawy

Przypominam przy okazji, że Fallout 4 doczeka się darmowej aktualizacji next-genowej, opracowanej z myślą o PS5 i XSS/XSX.

Źródło: Bethesda

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper