Sandman powróci. Netflix reaguje na plotki i potwierdza 2. sezon

Filmy i seriale
793V
The Sandman
Iza Łęcka | 03.11, 07:41

„Sandman” nie podzieli losu wielu produkcji, które znikały z serwerów platformy Netflix już po pierwszym sezonie. Neil Gaiman wraz z zespołem otrzymali zielone światło na opracowanie nowych odcinków.

Na początku tygodnia mogliśmy natrafić na plotki, zgodnie z którymi streamingowy gigant miał wrzucić do kosza kolejną propozycję bazującą na dobrze znanej historii. Mówiło się, że „Sandman” nie będzie dalej rozwijany i zostanie anulowany po pierwszym sezonie. Doniesienia wywołały szybką reakcję twórcy komiksów, który zdecydowanie zaprzeczył wstrzymaniu produkcji. Nie musieliśmy długo czekać, a pozytywną wiadomość przekazał Netflix.

„Tak, to prawda: Sandman powróci na Netflix!

„Są zadziwiające historie czekające na Morfeusza i resztę… Teraz czas wrócić do pracy. Przed nami rodzinny posiłek… A Lucyfer czeka, aż Morfeusz wróci do piekła” – powiedział @neilhimself”.

Choć historia skupiająca się na podróży Króla Snów została całkiem ciepło przyjęta przez krytyków (87% poleceń na serwisie Rotten Tomatoes) oraz wielu widzów (80%), „Sandman” nie odnotował zawrotnego startu na platformie. W premierowym tygodniu był oglądany przez 69,5 mln godzin, następne dni przyniosły spore ożywienie i rezultat na poziomie 127,5 mln godzin, by w trzecim oraz czwartym tygodniu serial zaliczył stopniowy spadek oglądalności – subskrybenci serwisu poświęcili na seanse kolejno 77,2 mln i 53,8 mln godzin.

Obecnie nie wiadomo, kiedy „Sandman” otrzyma nowe odcinki, jednakże twórcy niebawem powinni podzielić się następnymi szczegółami procesu produkcyjnego.

Źródło: Deadline

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper