Wiedźmin Polaris z potencjalnym rokiem premiery. CD Projekt RED chce wydawać duże gry co 3 lata

News
2784V
Wiedźmin 4
Wojciech Gruszczyk | 05.10, 18:53

Pierwsza gra z nowej trylogii Wiedźmina nie zadebiutuje w najbliższym czasie. Wiedźmin Polaris potrzebuje przynajmniej 3 lat, by móc trafić na rynek, co może spowodować bardzo ciekawą sytuację – tytuł może zadebiutować pod koniec aktualnej generacji.

Wiedźmin Polaris, Wiedźmin Canis Majoris i Wiedźmin Sirius to najnowsze projekty z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego, które będą rozwijane przez między innymi CD Projekt RED. Polska firma potwierdziła wczoraj rozwijanie nowej trylogii i Wiedźmin o kodowej nazwie „Polaris” będzie pełnoprawną grą RPG, która rozpocznie nową serię.

Na spotkaniu z inwestorami Adam Kiciński, dyrektor generalny CD Projektu, został zapytany – kiedy możemy spodziewać się premiery pierwszej, głównej gry (Wiedźmin Polaris)? CEO na początku odpowiedział wymijająco, ponieważ okazuje się, że firma wciąż opracowuje technologię:

„Dla Polaris przygotowujemy technologię. Jest to pierwszy projekt, który zostanie wydany na nowym silniku, Unreal Engine 5, [więc] jest potrzebujemy wykonać trochę dodatkowej pracy przygotowując tę technologię”.

Adam Kiciński potwierdził następnie, że zrealizowanie drugiej i trzeciej części będzie znacznie płynniejsze, ponieważ deweloperzy teraz tworzą „fundamenty”, by móc zrealizować trylogię.

CD Projekt RED chce oferować główne gry z serii Wiedźmin co trzy lata, a na pierwszą odsłonę (Wiedźmin 4 Polaris) mamy zaczekać co najmniej trzy lata.

Jeśli więc wszystko pójdzie po myśli CD Projektu, to Wiedźmin Polaris zadebiutuje w 2025 roku, w 2028 zagramy w kontynuację, a zakończenie trylogii trafi na rynek w 2031 roku.

Istnieje jednak mniej optymistyczna wersja wydarzeń, o której podczas rozmowy wspomniał Michał Nowakowski (starszy wiceprezes ds. rozwoju biznesu) – według doświadczeń CD Projekt RED, opracowanie nowej gry z wykorzystaniem nowej technologii może zająć 4-5 lat... choć w tym wypadku przedstawiciel studia ma nadzieję, że tym razem uda się zrealizować grę wcześniej. Jeśli jednak przyjąć takie szacunki, to Wiedźmin Polaris trafi na rynek w latach 2026-2027, następna część w 2029-2030, a ostatnia odsłona w 2032-2033.

CD Projekt potwierdził jednocześnie, że w najbliższych latach zamierza wydać, co najmniej pięć nowych gier z serii Wiedźmin, sequel Cyberpunka 2077 oraz produkcję opartą na nowym IP.

Źródło: IGN

Komentarze (64)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper