Wiedźmin Polaris, Wiedźmin Canis Majoris i Wiedźmin Sirius powstają! CD Projekt RED potwierdza 3 nowe gry

News
9967V
Witcher Polaris
Wojciech Gruszczyk | 04.10, 17:27

CD Projekt RED właśnie potwierdził wielkie plany. Korporacja pracuje nad kilkoma nowymi produkcjami, wśród których nie zabrakło nowych doświadczeń dla fanów Wiedźmina. Korporacja jednocześnie pracuje nad kilkoma dużymi projektami.

CD Projekt RED właśnie potwierdził aż trzy produkcje związane z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego – gracze mogą liczyć na wielkie historie z wiedźminami w rolach głównych, które będą rozwijane przez wewnętrzne zespoły polskiego studia, ale również zewnętrzne ekipy.

Wiedźmin Polaris to tytuł roboczy kolejnej wielkiej przygody z serii Wiedźmin – pozycja znajduje się w pre-produkcji i to początek „nowej sagi”. Deweloperzy właśnie potwierdzili, że pracują nad całą trylogią gier z serii RPG (segment AAA) i Polaris to początek. Studio ma bardzo ambitne plany i chce wydać trzy gry w sześćlat:

"Będzie się ona składać z trzech gier, które studio CD PROJEKT RED planuje wydać w trakcie 6-letniego cyklu, licząc od premiery Polarisa. Druga i trzecia część pod względem technologicznym będzie tworzona na fundamentach stworzonych przy produkcji Polarisa, co usprawni proces dewelopmentu i pozwoli skupić się na realizacji kreatywnych ambicji studia"

Wiedźmin Canis Majoris (kodowa nazwa) to „ pełnoprawna gra o Wiedźminie”, która jednak będzie odrębna względem nowej sagi (Polaris). Tytuł zostanie opracowany przez zewnętrzne studio, na czele którego staną doświadczeni deweloperzy – CDP wykorzysta specjalistów zaznajomionych z tym IP.

"Jest to pierwszy tego typu tworzony poza strukturami Grupy. Nie oznacza to jednak, że będzie odbiegał jakością od gier dewelopowanych wewnętrznie. Pod względem technologicznym, projekt będzie bazował na silniku Unreal Engine 5 oraz zestawie narzędzi tworzonych z myślą o Polaris. Wkrótce zamierzamy ujawnić więcej szczegółów" – zapowiada Prezes Zarządu CD PROJEKT.

Wiedźmin Sirius (kodowa nazwa) to pierwsza produkcja w uniwersum stworzona przez The Molasses Flood – CD Projekt RED pomaga w zrealizowaniu pozycji. Gra zaoferuje „rozgrywkę wieloosobową na szczycie doświadczenia dla pojedynczego gracza, w tym kampanię z zadaniami i fabułą”.

"Gra będzie dziać się w wiedźmińskim uniwersum, ale będzie różnić się od naszych dotychczasowych produkcji z uwagi na fakt, że jest skierowana do znacznie szerszej grupy odbiorców. Syriusz zaoferuje graczom rozgrywkę zarówno jednoosobową, jak i w trybie multiplayer" – mówi Adam Kiciński. 

Nie możemy aktualnie liczyć na konkretne daty premiery, ale jak widać CD Projekt RED ma wielkie plany dotyczące uniwersum Wiedźmina i gracze mogą liczyć na przynajmniej trzy tytuły – zapewne w następnych miesiącach poznamy pierwsze konkrety dotyczące wszystkich gier.

title

title

title

CD Projket RED plany

Źródło: CD Projekt RED

Komentarze (173)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper