Diuna doczeka się rozbudowania. Serial Dune: The Sisterhood zadebiutuje na HBO Max – znamy pierwsze szczegóły

Filmy i seriale
1932V
Dune The Sisterhood
Iza Łęcka | 05.10, 13:40

Jeżeli z niecierpliwością czekacie na kolejne widowisko spod ręki Denisa Villeneuve'a (twórcy od lipca kręcą pierwsze sceny na planie filmowym), to zapewne ucieszy Was informacja, że „Diuna” zostanie rozszerzona o jeszcze jedną produkcję. Serial trafi na platformę streamingową HBO.

W 2021 roku na ekranach kin zadebiutowała emocjonująca historia bazująca na klimatycznej powieści Franka Herberta. „Diuna” spotkała się z całkiem entuzjastycznym przyjęciem recenzentów i widzów, za rozgłosem poszły kolejne nominacje do branżowych nagród, choć produkcja nie zdobyła najważniejszego wyróżnienia na Oscarach. Stało się jednak jasne, że wytwórnia mająca prawa do marki będzie rozszerzać to uniwersum i to nie tylko poprzez kolejny kinowy film. Na mocy współpracy Legendary oraz HBO powstanie propozycja sięgająca do tego enigmatycznego świata.

Serial „Dune: The Sisterhood” koncentruje się na historii rozgrywającej się 10 000 lat przed życiem Paula Atrydy i śledzi losy sióstr Harkonnen. Valya Harkonnen i Tula Harkonnen będą musiały zmierzyć się z siłami zagrażającymi ludzkości i staną na czele sekty Bene Gesserit. Wcześniej pod ich wpływem pozostaje tajna organizacja skupiająca kobiety.

W rolach głównych wystąpią znana z „Czarnobyla” Emily Watson oraz grająca wcześniej w filmach z serii „Harry Potter” Shirley Henderson. Za produkcję odpowiada Legendary Television, jednakże showrunnerkami projektu są Alison Schapker („Lost”, „Altered Carbon”, „Westworld”) i Diane Ademu-John („Nawiedzony dwór w Bly”, „Imperium”, „The Originals”), która odpowiada także za scenariusz. Wśród ekipy producentów wykonawczych znalazł się także Denis Villeneuve.

Jak na razie nie poznaliśmy daty premiery serialu „Dune: The Sisterhood”, choć wiemy, że reżyserią pilotażowego odcinka zajął się Johan Renck, który swego czasu dołożył swoją cegiełkę do takich hitów jak „Czarnobyl”, „Breaking Bad” czy „The Walking Dead”. Najprawdopodobniej produkcja doczeka się 10 epizodów.

Źródło: Deadline

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper