Half-Life 2 Remake w niesamowitej wizji fanów. Zwiastun koncepcyjny wykonany w Unreal Engine 5

News
1774V
d
Bartosz Dawidowski | 20.09, 10:22

Pomimo wieloletnich próśb i błagań fanów, Valve nie wydaje się być zainteresowane stworzeniem Half-Life 3. Prędzej na rynku może pojawić się oficjalny remake Half-Life 2. Być może z takim przepychem graficznym, jak w najnowszej wizji fanów.

Grupa TeaserPlay, tworząca zwiastuny koncepcyjne dla wielu gier (ostatnio m.in. dla Grand Theft Auto 6 i rewelacyjnie prezentującego się remake’u Silent Hill 2), tym razem wzięła na warsztat temat marki Half-Life 2. Fani stworzyli imponującą prezentację w środowisku Unreal Engine 5 ze swoja prezentacją tego, jak mógłoby wyglądać Half-Life 2 w nowych szatach graficznych.

Ekipa TeaserPlay wykorzystała w tworzeniu tego trailera koncepcyjnego m.in. technologię globalnego oświetlenia Lumen, Nanite oraz Metahuman. Całość wykonano w oparciu o Unreal Engine 5. W szczególności imponujące są w tym filmiki próby odtworzenia nie tylko cutscenek, ale również samego gameplayu. Przed nadmiernym entuzjazmem warto jednak pamiętać, że TeaserPlay nie ma zamiaru tworzyć grywalnego remake’u Half-Life 2 – nawet w małej części tej kultowej produkcji. To, co widzicie poniżej, to tylko fanowska wizja koncepcyjna, stworzona na potrzeby trailera.

Warto przy okazji sprawdzić również inne dzieła TeaserPlay. Ostatnio grupa przedstawiła fantastycznie wyglądającą wizję remake’u Silent Hill 2, projektu, o którym fani horrorów marzą od lat (ostatnie, niepotwierdzone przecieki z rzekomo powstającego Silent Hill 2 Remake, tylko podgrzały atmosferę).

Źródło: https://youtu.be/uWOU6IdsQdc?list=PLrJ7odEEpCbFrjuo_MTrH3vcAXmnRhrto

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper