Silent Hill 2 Remake w wizji fanów. Piękny zwiastun koncepcyjny podgrzewa atmosferę wokół klasyka Konami

Gry
1502V
Silent Hill 2
Bartosz Dawidowski | 06.09.2022, 09:14

Prawdopodobny wyciek materiałów z bardzo wczesnej wersji Silent Hill 2 Remake podgrzał atmosferę wokół tematu najlepszego survival horroru w historii. Grupa fanów postanowiła stworzyć w Unreal Engine 5 zwiastun koncepcyjny takiego projektu, ulepszającego graficznie klasyka z PS2.

Wiemy już, że Konami nie zabraknie na TGS 2022 (firma przeprowadzi swój livestream 16 września – szczegóły dotyczące harmonogramu wydarzeń z Tokyo Game Show 2022 czekają na was tutaj). Czy jedna z zapowiedzi japońskiego wydawcy będzie dotyczyć włąśnie remaku Silent Hill 2 Remake? Po ostatnich przeciekach i pogłoskach to coraz bardziej realny scenariusz.

Temat podchwycił niestrudzony zespół TeaserPlay, który tworzy niesamowicie wyglądające trailery koncepcyjne nieistniejących lub wyczekiwanych projektów – w tym przypadku Silent Hill 2 Remake. TeaserPlay znów pokazało swój kunszt, kreując w środowisku Unreal Engine 5 doskonale rozpoznawalne fanom lokacje, których nie powstydziłby się zespół dysponujący budżetem AAA. Zwiastun, który czeka na was poniżej, to chyba jak dotąd najlepsze dzieło TeaserPlay (choć warto też rzucić okiem przykładowo na trailer GTA 6 czy Wiedźmina 4) – cała prezentacja jest wierna klimatowi z klasyka wydanego na PS1.

Na wielkie zapowiedzi Konami musimy poczekać do rozpoczęcia targów TGS 2022. Już 16 września Konami przedstawi swój livestream podczas imprezy. Liczymy, że pojawi się na nim kilka ciekawych ogłoszeń – być może nie tylko dotyczących marki Silent Hill, ale również Suikoden.Źródło: YouTube TeaserPlay

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper