Masahiro Sakurai, autor Kirby i Super Smash Bros. założył kanał na YouTube, gdzie uczy projektowania gier

News
513V
Super Smash Bros. Ultimate
Igor Chrzanowski | 27.08, 09:30

Pomimo tego co wiele osób sądzi o rynku mediów społecznościowych, YouTube nadal jest wielką potęgą i głównym medium wideo do serwowania naprawdę ciekawych i profesjonalnych treści od pojedynczych twórców. Teraz YouTuberem został sam Masahiro Sakurai - autor serii Kirby i Super Smash Bros.  

W ostatnich kilku latach znacząco rozrósł się rynek dokumentalistów i osób które w mniej lub bardziej profesjonalny sposób opowiadają o tym jak powstają różne gry wideo - od wykładów z GDC czy Digital Dragons przez takie kanały jak Noclip na platformie YouTube można znaleźć mnóstwo interesujących treści. 

Teraz zaś do tego grona dołącza jeden z najbardziej legendarnych projektantów gier w dziejach naszej branży, sam Masahiro Sakurai - to jemu zawdzięczamy powstanie takich perełek jak seria Kirby, Super Smash Bros. czy też Kid Icarus: Uprising z 2012 roku. Na swoim autorskim kanale Japończyk postanowił poopowiadać o tym jakie techniki stosuje w swoich projektach i jak najlepiej jest rozwijać się jako Game Designer. Treści dostępne są oczywiście w języku angielskim jak i japońskim. Co ciekawe, w 3 dni kanał zgarnął aż 322 tysiące subskrypcji. 

Źródło: YouTube

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper