Sony reaguje na krytykę. Gry z PS Plus Premium będą dostępne w wersjach NTSC

News
2082V
PlayStation 1
Iza Łęcka | 23.06, 09:18

Japoński producent i wydawca właśnie potwierdził bardzo ważną wiadomość dla części społeczności, która zamierza ogrywać klasyki dzięki PlayStation Plus Premium. Przedsiębiorstwo planuje, by większość tytułów była dostępna w wersjach NTSC, co pozwoli graczom na sprawdzenie lepszych wydań produkcji.

Dzisiaj PS Plus Premium i PS Plus Extra zostało wprowadzone w nowych krajach, w tym także w Polsce. Entuzjaści konsolowej rozgrywki mogą zapoznać się z ponad 400 klasykami z poprzednich platform PlayStation – już w momencie debiutu usługi w pierwszych regionach został dostrzeżony jednak problem z niektórymi wydaniami, bowiem Sony oferowało tytuły w wersji PAL, czyli zapewniającej rozgrywkę w 25 fps.

W wyniku pewnych decyzji subskrybenci abonamentu otrzymali dostęp do nieco gorszej jakości gier, które działały w 50 Hz, zamiast w 60 Hz jak w przypadku wersji NTSC. W zeszłym miesiącu dziennikarze Digital Foundry potwierdzali pojawiające się niedogodności. Sprawa spotkała się ze sporą krytyką, na którą Sony zareagowało:

„Planujemy wprowadzić opcje NTSC dla większości klasycznych gier oferowanych w ramach planu PlayStation Plus Premium i Deluxe w Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Indiach, RPA, Australii i Nowej Zelandii”.

Produkcje w wersji NTSC to nie tylko przyspieszony gameplay, w wielu przypadkach odbiorcy mogą liczyć na dopracowane edycje pozycji, a na ekranach nie dodano niepotrzebnych czarnych ramek.

Źródło: PlayStation

Komentarze (134)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper