PlayStation Classics działają na PS5 i PS4 w 50hz. Zobaczcie gameplay z wielu gier

News
2977V
Tekken
Iza Łęcka | 24.05, 08:16

Sony powoli zachęca swoją społeczność do nowej wersji PlayStation Plus, jednocześnie udostępniając pierwsze zestawienie klasycznych gier, które mogą zainteresować entuzjastów rozgrywki retro. Gracze muszą jednak pogodzić się z udostępnieniem produkcji w wersji PAL.

Wyczekiwana wsteczna kompatybilność gier z pierwszego PlayStation i PlayStation Portable stała się faktem –  a wszystko za sprawą uruchomienia nowej edycji PS Plus podzielonej na kilka wariantów. Klienci mają możliwość kupienia szeregu klasyków lub pobrania ich za sprawą rozbudowanej usługi. 

Wydaje się jednak całkiem prawdopodobne, że nie wszyscy entuzjaści starszych klimatów będą usatysfakcjonowani. Okazuje się bowiem, że Sony zamiast udostępnić na całym świecie wersje NTSC, które pozwalają sprawdzać tytuły w 30 klatkach na sekundę, zdecydowało się na wybranie edycji PAL, które oferują gameplay w 25 fps. Nie od dzisiaj wiadomo, że wielu odbiorców preferuje rozgrywkę w formacie NTSC nie tylko ze względu na płynniejszą zabawę, ale brak dodanych ramek na górze i dole ekranu w niektórych produkcjach w wersji PAL.

Redakcja VGC potwierdziła, że tytuły z pierwszego PlayStation (Ape Escape, Everybody's Golf, Wild Arms, Jumping Flash i Kurushi) bazują na europejskich wersjach (PAL) również w regionach, gdzie NTSC był ogólnodostępny:

„AKTUALIZACJA: Z moich informacji wynika, że wszystkie gry first-party PSOne zawarte w nowym PS Plus na Tajwanie (region NTSC) wydają się być oparte na wersjach PAL 50 Hz”.

Poniżej możecie zobaczyć gameplay z kilku PlayStation Classics:

Źródło: VGC

Komentarze (173)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper