Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.08.2014 18:27
Ojciec serii Mass Effect odszedł z BioWare
611V

Ojciec serii Mass Effect odszedł z BioWare

Był szefem projektów przy trzech odsłonach Mass Effecta, producentem Star Wars: Knights of the Old Republic, a w swoim CV ma jeszcze Jade Empire, Neverwinter Nights, Baldur's Gate II: Shadows of Amn oraz MDK 2 – Casey Hudson poinformował o swoim odejściu z BioWare. 

Pracę w BioWare rozpoczął w 1998 roku i przez lata współtworzył wiele wyśmienitych projektów. Do najważniejszych dzieł w swoim dorobku może zaliczyć trzy odsłony Mass Effecta oraz Star Wars: Knights of the Old Republic.

Jednak Hudson poinformował, że potrzebuje przerwy, dzięki której nabierze sił na nowe wyzwania.

"Po przeżyciu niezwykłych doświadczeń, postanowiłem zrobić sobie przerwę i odejść z BioWare. Jest to potrzebna przerwa pozwalająca nabrać dystansu i zastanowić się, co tak naprawdę chcę zrobić w następnym etapie swojego życia, albo ewentualnie jakich nowych wyzwań się podjąć."

Po 16 latach ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Miejmy nadzieję, że Hudson wróci z nowymi pomysłami i już niedługo będziemy mogli poznać jego nowe projekty.

W oświadczeniu otrzymaliśmy zapewnienie, że kolejna odsłona Mass Effecta jest w dobrych rękach. Podobnie jak „tajemniczy projekt” (poznamy go na gamescom 2014) oraz Dragon Age III: Inquisition (Dragon Age: Inkwizycja). 

Źródło

Tagi: BioWare casey hudson Mass Effect mass effect 2 mass effect 3