Jade Empire

Jade Empire

7,9
114 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8
Mobile -
XBOX 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BioWare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
12.04.2005
Europa:
22.04.2005
Producent:
BioWare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
12.04.2005
Europa:
22.04.2005

Jade Empire - opis gry

Jade Empire to RPG akcji stworzone przez BioWare i wydane w 2005 roku przez Microsoft Game Studios na Xboksie. Dwa lata później tytuł trafił na komputery osobiste. Gracz wciela się w postać mężczyzny lub kobiety, którzy przemierzają lokacje inspirowane pod względem wizualnym starożytnymi chińskimi legendami. W trakcie swojej podróży bohaterowie wykorzystywać będą ciosy stylizowane na tradycyjne sztuki walki.

Walka odbywa się w czasie rzeczywistym - gracz decyduje, w którym momencie bohaterowie wykonają uskok. Pomimo obecności statystyk w grze, to w dużej mierze refleks gracza decyduje o powodzeniu w kolejnych lokacjach. Pewne aspekty rozgrywki kojarzą się jednak ze Star Wars: Knights of the old Republic. Gracze mogą np., rozmawiać z NPC-ami w miastach; zadawać pytania i starać się dowiedzieć więcej o świecie gry. Wielu spośród NPC-ów oferuje questy poboczne, których wypełnianie zapewnia otrzymanie pewnej ilości punktów doświadczenia. Questy można wypełniać na więcej niż jeden sposób.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jade Empire opowiada o pewnym królestwie, przypominającym starożytne Chiny. Na potrzeby gry wymyślono język Tho Fan, którym posłygują się bohaterowie tej opowieści. Gracz wciela sięw postać ucznia sztuk walki, działającego w ramach szkoły Two Rivers. Trening protagonisty zostaje zakłócony w momencie gdy miasto  zostaje zaatakowane przez dziwne duchy. Okazuje się, że napaść została zorganizowana przez Lotus Assassins, tajemniczą jednostkę działającą pod auspicjami Imperatora. Główny bohater zostaje uwikłany w większy konflikt polityczny, który doprowadzi go w nieznane strony królestwa i zapewni mu sławę.

Gra w wersji na Xboksa bardzo spodobała się recenzentom. Dziennikarze chwalili m.in. "unikalną atmosferę gry, emocjonującą walkę oraz dobre sterowanie". Recenzenci podkreślali też fakt, że Jade Empire w bardzo udany sposób połączyło motywy zręcznościowe, rodem z chodzonych bijatyk, z typowo role-playowymi wątkami. Jako wady wymieniano za małą długość zabawy i dosyć prosty system walki.

We wrześniu 2011 roku Greg Zeschuk, pracujący wówczas w BioWare, podkreślił, że możliwy jest powrót do uniwersum Jade Empire. Dotychczas nie potwierdzono jednak, że prowadzone są jakiekolwiek prace nad sequelem tego IP.

Wideo - Jade Empire

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper