SEGA z ogromnymi sukcesami w 2021 r. Nadciąga 13 nowych konsolowych gier i oferta abonamentowa

Gry
652V
Sonic
Bartosz Dawidowski | 13.05.2022, 11:42

W ostatnich dniach Capcom podał rekordowe dla siebie wyniki sprzedaży. Okazuje się, że 2021 rok był też wyjątkowo mocny dla innego wydawcy z Japonii.

SEGA opublikowała już swój raport finansowy dotyczący 2021 roku fiskalnego, który zakończył się w marcu 2022 r. Wyniki japońskiej firmy są bardzo pozytywne. Zanotowano przede wszystkim ogromny wzrost zysku operacyjnego, który wyniósł 32 mld jenów (w 2020 roku było to 6,5 mld jenów). Taki rezultat uzyskano nie tylko dzięki wysokiej sprzedaży gier konsolowych, ale też na polu udanej dystrybucji automatów pachinko i podobnego sprzętu w Kraju Kwitnącej Wiśni.

SEGA stwierdziła w raporcie, że dział konsolowych i pecetowych gier ma być „obszarem najbardziej intensywnego rozwoju w przyszłości”. Korporacja zamierza „rozwijać się intensywnie na tym polu na globalnych rynkach”.

Jako największe sukcesy ostatniego roku fiskalnego firma wymienia trzy tytuły:

  • Hatsune Miku: Colorful Stage!
  • Phantasy Star Online 2: New Genesis
  • Fist of the North Star Legends ReVIVE

SEGA spodziewa się jeszcze wyższego zysku operacyjnego, na poziomie 40 mld jenów, w bieżącym roku fiskalnym, który zakończy się w marcu 2023 r. Japońska firma zamierza wprowadzić na rynek 13 nowych tytułów. Ich premiery będą odbywać się równocześnie na całym świecie. Wśród wymienianych tytułów pojawia się Soul Hackers 2, Sonic Frontiers, Sonic Origins, Two Point Campus. SEGA spodziewa się, że sprzeda ponad 13 mln kopii gier dla konsol w tym okresie. SEGA stwierdziła też, że zamierza niedługo zaoferować graczom ofertę subskrypcji. Nie ujawniono jednak jeszcze szczegółów na temat tego abonamentu.

Doskonale poszło też w ostatnim roku fiskalnym Capcomowi, o czym przeczytacie tutaj.

Źródło: https://twinfinite.net/2022/05/sega-results-q4-2021/

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper