Capcom na fali. Rewelacyjna sprzedaż Resident Evil Village zapewnia wydawcy rekordowe wyniki

Gry
1214V
Resident Evil Village
Bartosz Dawidowski | 11.05.2022, 11:35

Capcom ma powody do świętowania. Japoński wydawca zanotował kolejne, doskonałe wyniki finansowe w ostatnim roku fiskalnym.

Capcom opublikował raport dotyczący wyników firmy w 2021 roku fiskalnym (czyli w okresie od 30 marca 2021 do 30 marca 2022 r.). Okazuje się, że był to doskonały okres dla japońskiej korporacji, która uzyskała zysk operacyjny na poziomie 42,9 mld jenów (wynik lepszy o 24% rok do roku), z wynikami sprzedaży lepszymi o 15,5% niż w 2020 roku.

W raporcie japoński wydawca wskazuje na wyjątkowo duże zainteresowanie Resident Evil Village, które rozeszło się już w nakładzie 6,1 mln sztuk. Znakomicie idzie też sprzedaż Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin, które znalazło 1,5 mln nabywców.

Jak zwykle Capcom pochwalił się, że świetnie sprzedają się również starsze tytuły wydawcy. Przykładowo w ostatnim roku fiskalnym Resident Evil 7 rozszedł się w nakładzie kolejnych 1,8 mln kopii. W tym okresie firma opchnęła też 4,1 mln kopii wciąż bardzo popularnego Monster Hunter Rise. Całkowita sprzedaż gier wydawanych przez Capcom osiągnęła poziom 32,6 mln kopii, co stanowi rekord w tej kategorii, w historii działania wydawcy z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Capcom przedstawił prognozę na aktualny rok fiskalny, który zakończy się w marcu 2023 r. Firma oczekuje, że znów zanotuje wyraźmy wzrost swoich wyników, dzięki „dużym premierom, takim jak Monster Hunter Rise: Sunbreak”. Premiera tej produkcji odbędzie się już w czerwcu. Korporacja podkreśliła też, że powiększa skład pracowników swoich zespołów deweloperskich. Zwiększone mają zostać również pensje kadry zatrudnianej w Japonii.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/capcom-yet-again-announces-record-profits-and-says-it-will-prioritise-workplace-improvements/

Komentarze (60)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper