Doktor Strange 2 na ostatecznym zwiastunie. Marvel podkręca atmosferę przed premierą

Filmy/seriale
1418V
Doktor Strange w multiwersum obłędu
Iza Łęcka | 05.05.2022, 07:00

Benedict Cumberbatch powraca do jednej ze swoich najbardziej charakterystycznych ról i od razu wrzuca widzów w chaos, serwując im doświadczenie z pogranicza wielu wymiarów Marvela. Wytwórnia przedstawiła finalny trailer widowiska.

„Doktor Strange w multiwersum obłędu” już niebawem zadebiutuje na ekranach kin – podobnie jak było w przypadku ostatniej przygody Spider-Mana, produkcja Sama Raimiego od dawna wzbudzała niemałe emocje i była powodem wielu spekulacji dotyczących udziału nowych postaci w superbohaterskim uniwersum.

Na podstawie zagranicznych recenzji wiemy, że „Doktor Strange w multiwersum obłędu” zapowiada się na całkiem obiecujące widowisko – średnia poleceń na serwisie Rotten Tomatoes wynosi obecnie 78%, natomiast na Metacritic został oceniony na 62 punkty. To pierwszy horror Marvela, który, jak wskazuje sam tytuł, przedstawi niezwykle pokręconą wersję komiksowego świata. Już część wcześniejszych filmów MCU, serial „Loki” czy ostatni „Spider-Man: Bez drogi do domu” przedstawiały multiwersum, tymczasem nowa historia Doktora Strange'a wrzuci nas na głęboką wodę – co podkreśla najnowszy zwiastun. Nadciągające wydarzenia mogą bardzo wiele namieszać, mocno zmieniając przekaz nowej fazy.

Na ekranie, oprócz wspomnianego Cumberbatcha zobaczymy między innymi Elizabeth Olsen, Chiwetela Ejiofora, Benedicta Wonga, Xochitl Gomez oraz Rachel McAdams. Za scenariusz odpowiada Michael Waldron, producent i twórca „Lokiego” z Disney+, który swego czasu zajmował się również animowanym serialem „Rick i Morty”.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper