Prince of Persia: The Sands of Time Remake ze zmianą dewelopera, ale jest to bardzo dobra wiadomość dla IP

News
1467V
Prince of Persia - za co pokochaliśmy Piaski Czasu?
Wojciech Gruszczyk | 03.05, 18:13

Ubisoft wciąż nie zdradza daty premiery Prince of Persia: The Sands of Time Remake, ale możemy mieć pewność, że gra wciąż powstaje. Tytuł jednak został odebrany Ubisoft Pune i Ubisoft Mumbai i teraz nad projektem czuwa jeden z głównych oddziałów firmy.

Prince of Persia: The Sands of Time Remake został zapowiedziany w 2020 roku, ale produkcja nie prezentowała oczekiwanej jakości. Gracze wyśmiali projekt rozwijany przez Ubisoft Pune i Ubisoft Mumbai, a Ubisoft już kilkukrotnie przełożył premierę produkcji.

Od dawna nie słyszeliśmy nic o pozycji, ale właśnie potwierdzono, że Prince of Persia: The Sands of Time Remake nie będzie dalej rozwijany przez mniejsze zespoły francuskiej korporacji, a tytułem zajmie się Ubisoft Montreal.

„Witajcie, fani Prince of Persia!

Prace nad Prince of Persia: The Sands of Time Remake będą teraz prowadzone przez Ubisoft Montréal, miejsce narodzin epickiej trylogii Piaski Czasu.

Decyzja ta jest ważnym krokiem, a zespół, bazując na pracy wykonanej przez Ubisoft Pune i Ubisoft Mumbai, będzie teraz potrzebował czasu na przegrupowanie się, by opracować zakres gry i zapewnić Wam jak najlepsze wrażenia z tego remake'u klasyka wszech czasów.

Chcemy podziękować wszystkim za nieustanne wsparcie i cierpliwość w trakcie prac nad grą. Zapewniamy, że będziemy Was informować o postępach w przyszłych aktualizacjach.

Ubisoft w tym wypadku nie mówi o opóźnieniu daty premiery, ponieważ faktycznie tytuł nie posiada żadnej ramy czasowej, w której miałby trafić na rynek, ale możemy podejrzewać, że historia w najbliższym czasie nie zadebiutuje. Miejmy jednak nadzieję, że teraz nad projektem będzie czuwać zespół, który w odpowiedni sposób zajmie się tym klasykiem i przygotuje graczy na kolejne odsłony z tego IP.

Źródło: princeofpersia

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych